icurusL

Co hrůzného by se stalo kdybych před soudcem seděl?

Pan soudce by mi položil otázku a já bych to měl na háku a odpověděl v sedě.
Zbořil by se svět? Je to opravdu tak kriticky etická blbost?

Nejlepší odpověď
Filip84

Na co bych si dal kalhoty, kdybych neměl nohy? Stejně hodnotný dotaz.

Prostě a jednoduše: soudní rok je formální pořad pře před soudní stolicí. Aby to probíhalo nějak důstojně, tak jsou ustanovena nějaká pravidla. Ta pravidla se dodržují. Pokud je někdo nemůže dodržovat z dobrých důvodů, protože např. má pohybové problémy, soud po něm dodržování pravidel nevyžaduje.

Pokud někdo nechce pravidla dodržovat, předseda senátu ho napomene. Když to nepomůže, dostane pořádkovou pokutu. Když ani ta nepomůže, přichází na pořad institut vykázání z jednací síně.

Takže: uškodil bys tím akorát sobě. Můžeš být klidný, soudci jsou zvyklí, poradí si i bez Tebe. Ono je to, vlastně, lepší bez Tebe! 🙂

Další odpovědi
Klobouk

Pohrdání soudem. Až dva roky natvrdo. Ale spíš pokuta tak 5–10 tisíc

Drap

Nikdo tě nenutí. Soudce ti určí několikrát po soběš dost tučnou pokutu a ono tě to přejde.