Lgee

Co by se stalo, kdyby ústava státu říkala „Vnitrostátní právo má přednost před mezinárodními závazky“ či něco podobného?

Co by se pak stalo v takovém státě? (Mam na mysli státy mimo evropu)

Odpovědi
Postmaster

Vše jsou zde jenom experimenty a většina experimentů se nepovede

Drap

Nestalo by se vůbec nic. Musel by však takový stát počítat s tím, že ostatní státy nebudou respektovat ho.

plebs

Pokud by toho bylo hodně, tak tam v padne vrchní policajt udělá pořádek nebo nasadí demokracii a lidská práva

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

da ny

KDYBY nebyly v rybníce ryby, byly by v zadeli… :)

Lgee

Ale takové státy existují, nejdřiv si o tom něco zjistěte.

da ny

Pak byste jistě uvedl příklad. V otázce by nestálo slovo „kdyby“, ale „kdy ústava říká“. Možná by bylo dobré vhodně/správně pokládat otázky.