kurec

Co by jste dělali kdyby vám zákazník nechtěl zaplatit za jízdu v taxi?

Jelikož všechny taxi v ČR fungují tak že se platí až když je zakazník na místě kde chtěl tak se občas stává že zákazník řekne že nemá peníze atd… Co by tedy správně měl taxikář udělat?

Nejlepší odpověď
Alesh

Zavolat policii.

Další odpovědi
aliendrone

Aleshova odpověď je naprosto správná, ovšem jinak úplně nanic (z praktického úhlu pohledu) Policie je k ničemu, prostě ti NEPOMŮŽE, než se dostaví, tak neplatič je dávno pryč. Pokoušet se neplatícího zákazníka zadržet je SILNĚ o hubu (v našem rádobyprávním státě), záleží jaké máš ty i neplatič „zázemí“. Také bys mohl skončit s parádním flastrem. Taxikáři na to mají své fígle (pochopitelně v rozporu se zákony), ale CO mají dělat, když je zákony neochrání ani nepomůžou, že? Vyzkoušej sám – uvidíš, já to psát nebudu, zase by mi smazali odpověď zdejší „borci“ z důvodu navádění k trestné činnosti. ;) :)

nyjono

Napálím ho taserem a zavolám pilicii.
Oprava. Policii nevolám, zavezu ho daleko za město.

Reezo

Moc toho dělat nemůžete, pokud vaše škoda nepřesáhne 5 000,– Kč.
Pod 5 000,– Kč se jedná o přestupek a nelze uplatnit podezření ze spáchání trestného činu.
Nad 5 000,– Kč se jedná už o trestný čin a máte právo omezit na osobní svobodě, pokud máte důvodné podezření ze spáchání trestného činu.

Nejsem si ale jist, jestli v tomto případě není nějaká výjimka v zákoně. Chtělo by se to nejlépe podívat do zákonů či se poradit s právníkem. Dost těžko řešitelná situace.

Pokud ho odvezete proti jeho vůli, tak už je to teoreticky únos a mohl by jste ještě skončit před soudem.

zjentek

Pokud jsi okraden, můžeš potencionálního zloděje omezit na svobodě do příjezdu poličie. Měl bys mu bránit v trestním jednání, pokud nemáš přímo tu povinnost. Ale asi ne, bo rukojmí se od zákona také nemusí (a dokonce ani nemají) smolit lupičům do kšeftu… tak nevím no, asi si zvykejme na nemilosrdnou spravedlnost. jak říká aliendron – nemáš právo na obranu, můžeš za ni do báně a nezrobíš nic. Typická črdel, kde polda třicet let po režimu „stále neví“.

arnoldek

střelil bych ho do kotníku kuší