Eevee

Je možná amputace nohy?

Chtěla bych amputaci pod kolenem, protože od kotniku až do zad mám bolesti. Mám určeno několik diagnóz – neuropatie, osteoporóza a sudeckuv syndrom. Samozřejmě už mám i léky na neuropatii beru pragiolu 3×150mg a na bolesti mám oxycodon 2×50mg.
Co jsem zjistila tak oxycodon je jeden z nejsilnějších léků na bolesti.
Můj život je pouze o berlích o kterých dojdu na WC a zbytek pouze na gauči. Nejsem schopná ani uvařit a ani uklízet.
Už nechci takhle žít, protože pouze přežívám.
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Pepa25

Amputace je razantní a nevratný krok. Chápu, že bolest může být nesnesitelná, ale poznámka o sudeckově syndromu vede k tomu, že příčina není zcela známá – je to tak? Zkusil bych proto raději jiného ortopeda nebo se poradil s praktikem o tom, jestli nezkusit jiného specialistu (lékaři totiž dost často léčí zvlášť každý svůj obor – klouby, cévy, mízní systém – přitom v těle vše spolu souvisí).

Další odpovědi
Exp101

Co vám na to radí lékař? Myslím to vážně … neptejte se kolejdoucích na ulici, neptejte se podivínů na diskusních fórech a sociálních sítích, kteří rádi chytračí, ale celkem je jim do toho prd a poradí klidně i naprostou blbost, řeště to s lékaři! … prosím.

elkon

Od toho jsou lékaři, tady se nemůžete ptát, to je hloupost. Zkuste více lékařů.

Filip84

Tak na to mám málo informací, že, abych Ti – alespoň obecně – mohl říct, nakolik by ta amputace měla smysl.

Podívej se, máš ze zákona právo na jiný názor lékaře: využij toho! Nechej si napsat poukaz, objednej se úplně jinam a konsultuj svůj stav.

Víc informací Ti tady opravdu poskytnout neumím.

Eevee

Samozřejmě že mám několik lékařů nejen jednoho mám praktika, 2 neurology – oba se shodli že lepší amputace teď než začne noha černat, a ortopeda z Prahy kde vše konzultuje s docentem, který to dle dalších vyšetření bude zvažovat.
Chci mít pouze trochu kvalitní život a ne jen, abych seděla doma a nemohla nic. Bolest mě totiž dokáže paralyzovat a jdu k zemi i ze židle.

Filip84

No tak vidíš, my Ti nic víc nezjistíme. 🤷‍♀️