HonzaSt

Chci být vědátor: fyzik nebo chemik. Podle čeho se mám rozhodnout? Co je podle vás lepší volba?

Je tady nějaký fyzik nebo chemik, který by mi o své práci něco napsal? Třeba jak se pro to rozhodnul nebo co v práci dělá?

Nejlepší odpověď
Edison

Vědátor, nebo vědec? To je docela podstatný rozdíl. Jinak ono je to vcelku jedno. Dnes jsou obory velmi propletené. Jinak místo vyptávání se tady bych spíše využil DOD na fakultách a na vědeckých pracovištích, které bývají pořádány. Tam získáš nejlepší a osobní představu.

Další odpovědi
Kelt

Nemohu tady na několika řádcích napsat mnoholetou práci. Domluv si konzultaci s nějakým chemikem nebo fyzikem na nějaké vysoké škole, univerzitě a pod, zeptej se ho na nějaké fundované otázky, zeptej se jak začínal, jaké jsou možnosti a pod. Ale hlavně si polož tyto otázky. Proč chci být X? Co mi to dá? Co tomu musím obětovat? Co mohu získat? Jak se budu cítit? X je fyzik nebo chemik. Pokud se tady ptáš, tak si jako osel, který má vlevo i vpravo hromádku sena a neví, zda má jíst seno v pravé nebo v levé hromádce.

Lotr2008

Rozhodně fyzik Honzíku, koho zajímá chemie…
Pokud si hloupý na matiku, tak radši buď chemikem ;)

elkon

Hele mladíku, když chceš dělat jedno nebo druhé, tak o tom snad něco víš. Proč jinak by ses o to zajímal. Mezi chemií a fyzikou je dost podstatný rozdíl. To je jako kdybys řekl „chtěl bych skákat padákem, nebo dělat potápěče“, ale nevím proč.

Edison

Lotře, to je al hloupý názor. Chemie hýbe světem. Kdo si myslíš, že bude vyrábět baterie? Kdo bude živit populaci? Kdo se bude starat o pěstování? Fyzikové??? Houbelec… A dnešní chemie je dnes po vědecké stránce multiobor. Musejí umět všechno, aby chápali jak věci fungují. Musejí umět všechno, aby mohli svoje pokusy realizovat.

quentos

… desetiletej troll, snad bys nečekal rozumnej názor…

Edison

Nepsal jsem to pro něj. 😉