Kepler

Četl jste někdo knihu Stephena Hawkinga „Stručná historie času“?

Prý jí vyšlo více než 10 mil. výtisků. Upoutala vás?

zdroj obrázku: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Stephen_Haw­king

Nejlepší odpověď
Gus_Fring

Ano, ale nedočetl. Zatímco Vesmír v kostce jsem dočetl.

Další odpovědi
quentos

Zatím ne, ale chystám se na to.

Edison

Ano, super kniha. A druhá Vesmír v kostce.

Rokio

Ne, tuto knihu jsem nečetl. O autorovi ale něco vím.

marci1

Ještě ne, ale možná by mohla být zajímavá i kniha „Stručná historie času v obrazech“- nové, bohatě ilustrované a doplněné vydání knihy, jež se od roku 1988, kdy vyšla poprvé, stala milníkem ve vědecké literatuře a jíž se po celém světě prodalo přes devět milionů výtisků. Profesor Stephen Hawking zde ke svému epochálnímu dílu připojuje novou předmluvu a doplňuje je o nové poznatky, stejně jako drobné korekce jako reakci na četné vědecké připomínky k původní práci, a doplňuje je o celou jednu kapitolu, v níž se věnuje především možnosti cestování časem, tedy problému, který se i díky němu v posledních letech přestěhoval z laciných sci-fi románů do badatelských sfér seriózních univerzitních pracovišť. 🙂
https://www.bo­oktook.cz/p/struc­na-historie-casu-v-obrazech/?gclid=­Cj0KCQiAqNPyB­RCjARIsAKA-WFxOzLU6on8MFC8W-sTuLiJDkl6zjiL­Wzaxwgd5g6D2UQ1z­y0iqlVIUaAp1CE­ALw_wcB

anonym

Upoutala, velmi. Ale něco je číst a něco úplně jiného „pochopit“ 🙂
Některá témata jako jsou šipka času a obecně některé hypotézy kolem černých děr a vlivu a vývoje jsou zatím hodně abstraktní a velmi špatně průkazné. Podstata problému může být nakonec i velmi odlišná.

Mohlo by se zdát, že to bude jednoduché čtení, zvlášť když jste ujištěni hned v úvodu, že bude použita jen jedna matematická rovnice.

Pro ty co žijí v iluzi, že mají obecně času vždy nedostatek, doporučuji vstřebat stručnou historii času alespoň ve formě audioknihy 😁, která se objevila na audioteka.cz (a samozřejmě i na různých dalších nejmenovaných úložištích)