Rokio

Bylo nemorální, když jsem předběhl chlapa, který se šel zařadit do fronty čekající na autobus?

Ten muž nebyl ve frontě. On teprve šel se do ní zařadit. Já jsem běžel si do ní stoupnout, abych byl s mamkou dříve v buse.

Jeli jsme na výlet.

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Dvorní šašek

jiný názor

Je to na hraně. Pokud se ještě nestihl zařadit, tak jsi „vyhrál“ závod o místo, což je legitimní. Pokud jsi mu tam ovšem vběhl, tak to na hraně morálního jednání bezpochyby bylo.

Kelt

jiný názor

Nelze jednoznačně posoudit. Záleží na tom, jaký to byl autobus, kolik měl míst a kolik bylo lidí na té zastávce a také na tom, jak byl ten člověk starý. Pokud se jedná o místní dopravu ve Znojmě, která jede z jednoho konce na druhý a lidí je méně než míst v autobuse, tak nezáleží na tom, koho jsi předběhl, i když jsi chtě držet místo matce. Jiná věc je ale ta, pokud autobus jede občas, třeba jednou týdně, je málo míst a ten člověk je starší a chce si sednout a autobus jede dlouhou cestu. Pak bys měl uvolnit v autobuse to místo tomu člověku, kterého si předběhl a říct. „Pane, chtěl jsem, aby moje maminka seděla, tak proto jsem vás předběhl, ale sedněte si na moje místo. Já jsem mladý a klidně budu stát.“

elkon

jiný názor

Další dětské povídačky. Dospělý člověk takové hlouposti neřeší.

Mravenec

ne

Nebylo, kdo dřív přijde, ten dřív bere.

Lgee

ne

cappuccino

jiný názor

Nakonec jste odjeli vsichni, ne? Tak proc se tim zabyvas?
V zivote je malo veci korektnich a fer!!
Jsi slusny kluk, ale nekdy to uz prehanis!!

HanaRebitzer

ano

Filip84

jiný názor

Úplná banalita, kterou nemá smysl se zabývat.

Prostě jsi došel na zastávku, tam byla fronta, Tys se do ní postavil, a že jsi šel rychleji, než osoba ta, nebo ona, no tak jsi šel, no. Hubu Ti za to nerozbil, ani Tě nekonfrontoval verbálně, tak to asi vnímá tak nějak podobně, nebo stejně, ne?

Nehrabej se pořád v něčem, akorát ztrácíš čas.

Porkman

ne