zjentek

Byl komunismus v tomto ohledu dosud nepřekonatelný systém?

Za komunismu platilo, když cokoli byla hloupost, tak se nesměla říkat, natož pak vyučovat. Což docela nepostrádá logiku. Ovšem v demokracii kdejaký hlupák mluví o čem chce a to kde chce. No a je prokázáno, že více než 90% světové populace/lidstva je plebs, tzn. něco, co se dá ovlivnit řečí. Proto taky někteří z řad plebsu si na ní tak důsledně zakládají. Děkuju.

Podotázek by mohla být celá řada, ale za všechny:

Skutečně je demokratický systém položen tak, že nějaký trouba z reklamy mezi videi na YT může lhát o akciích za účelem okrást sledující a nikomu, ale NIKOMU v demokratickém systému to nevadí, nikoho to nedráždí a co především, VŮBEC NIKOHO V DEMOKRATICKÉM SYSTÉMU TO NETRÁPÍ a VŠICHNI, ale úplně všichni členové demokratického systému jsou s tím vlastně v pohodě? 🤔

(On ten problém společnosti nebude až tak hluboký, všemi mastmi promazaný. Když se chce, tak on ten problém společnosti bude vlastně až neskutečně jednoduchý, neskutečně snadno odstranitelný. Vůle či smrt. Jedno nebo druhé je řešením. Děkuju.)

Nejlepší odpověď
Pepa25

Hned první věta je špatně: nebylo to tak, že se nesměly říkat hlouposti, ale věci, které byly proti systému. Hlouposti a fámy kolovaly čile (jen nebyl internet, tak to bylo hlavně ústně).

Další odpovědi
Drap

To doposud nikdo netuší, protože komunismus doposud nikde, nikdy nebyl.

Emefej

Já jsem se za komunistů v přírodopisu učil o Lysenkovi. To podle tebe nebyla hloupost?

Dochy

  1. s komunismem tu nemá nikdo zkušenost (pouze s vládou komunistické strany ve vyhlášené socialistické republice). Komunismus zkouší/zkoušelo jen pár komunit a pokud si dobře vybavuju, tak to nebyla žádná sláva.
  2. za socialismu měla na hlouposti monopol komunistická strana
  3. na hlouposti máme zákony, ale nějak chybí schopnost, vůle či zkušenost jak se s tím vypořádat. Párkrát jsem zkoušel řešit nějaké očividně podvodné reklamy, ale je to boj s věrnými mlýny. Na googlu si může zadat reklamu víceméně kdokoli, kdo má do pr.-.. díru a pokud někdo další docílí zablokování nelegálního obsahu (což je ve většině případů to nej čeho lze dosáhnout), tak si podvodník zadá reklamu novou s několika málo upravenými obrázky a změněnými několika jmény. Ale nejsem si jist, zda v tomto by nám vláda komunisické strany nějak pomohla. Možná ano, protože bychom měli jen státní podniky a soukromé nabídky by byli mimo zákon. Ale ono i v době ČSSR podvody byli a bylo jich dost. Takže spíš myslím, že zrovna tohle je záležitost této doby, nikoli tohoto zřízení.

Themeansar

Dosud na světě nebyl; komunismus, socialismus, kapitalismus, feudalismus atd. pořád je na světě jenom egoistický centralismus, kdy ti co jsou v centru určují pravidla hry o výhody a moc.

elkon

Hned první věta je špatně, jak říká Pepa25, ale ne proto, co Pepa říká, ale protože komunismus nikde nebyl, o komunismu někteří „básnili“, jako to bude bezvadné, všichni budou mít všechno, nebude potřeba peněz a pod. Ale nikdy k tomu nikde nedošlo, komunismus neexistoval nikde. Pouze v knihách.

led

Zjentku, ako mohlo platiť niečo, če ešte nebolo?
Komunizmus ako spoločenské zriadenie je zatiaľ teoretická fikcia bez praxe. Dokonca ak pozriete aj do literatúry, či filmov, nenájdete scénu z komunismu ako vývojového stupňa ľudskej spoločnosti.
Súčasné vyjadrenia o „kumunizme“ nedávnych čias, je zjednodušujúce účelové popieranie historického vývoja spoločnosti, robiace z ľudí hlupákov neschopných samostatného myslenia, aby ste skôr uverili klamným obrazom šťastnej závislosti na fiktívnej láskavosti pred vašou porážkou na bitúnku.

Filip84

Ne, protože úkolem státního (zemského, krajského, župního, okresního, obecního …) eráru není zajistit, aby se „nesměla říkat [hloupost], natož pak vyučovat“.

Erár má zajistit vnější a vnitřní bezpečnost, vymáhání a výkon práva (ideálně jenom stát), základní dopravní obslužnost (stát, země, kraje, okresy v dohovoru s obcemi), chudinské zaopatření (subsidiarita obec > okres > kraj > země > stát), zaopatření a péče o siroty (subsidiarita komunita > obec > okres / kraj > země / stát), všeobecnou zdravotní službu (což ale neznamená, že bude mít každý a všecko „zadarmo“!), a pokud toho je schopen, tak „osekávat“ sociální diarchii na rozumnou (spravedlivou) úroveň (sociální byty, podpora rozvojových regionů, jako je ÚLDR, nebo Velkovévodství Osoblažské, např. daňovými úlevami pro zaměstnavatele at­p.).

A je jedno, jestli ten stát o něco usiluje, např. socialismus (ideálně by o nic usilovat neměl), nebo neusiluje o nic; na to už přišli i ti „zlí“ nebo zlí – každému co jeho jest! 👌 – bolševici. U nás ještě tak úplně ne, ale taky na to přijdou, výhledově, až uzraje doba.

Protože aby vůbec reálně fungovalo to, co jsem vypsal, tak s tím má sakra dost práce každý erár a každý erár se s tím sakra zapotí. A čím míň toho spravuje, tím méně korrupce, a tím méně se toho rozkrade. A čím méně toho spravuje, tím méně buserace, diktatury, zupáctví.

Ne, nic. Lidi se maj starat sami o sebe, hledět si svého, a až když na to nestačí, tak má nastoupit komunita, a až když na to nestačí, obec, a až potom nějaký jiný erár. Ne, že erár nalajnuje lidem život, i včetně toho, co budou žrát a kolik budou srát, pomalu! Protože to pak dopadá tak, jako u nás.

Ametyst

Vycházíš z mylného předpokladu, že žijeme v demokracii. To je velký omyl. Moc je centralizovaná do zahraničí, a ti kašpárci v Praze jen konají poslušně za podrbání za ušima z Brusele nebo USA. Voliči jim jsou ukradení. Nenávidí je, nechtějí slyšet o jejich problémech. Chtějí je (nás) prostě vygumovat. Což nevypadá jako demokracie, že… Kdejaká volovina, původem ze Západu, dnes dostává neuvěřitelný masmediální prostor. Lidi mají fakt jiné starosti než gender, změny klimatu nebo ukrajinský konflikt.

zjentek

Drape, naše jediná a vládnoucí politická strana onehdy byla ko-mu-ni-sti-cká, čili já onehdy žil v komunismu, ať už to bylo, co to bylo, chápeš?

BTW, ty si život ale dokážeš krásně zjednodušit, to ti povím.

da ny

Ale… NEÝIL! 😉
" Dále se slovem komunismus označuje HYPÚOTETICKÁ omunistická společnost, …"

Komunismus (z latinského communis = „společný“) je politická ideologie požadující společné vlastnictví a odmítající třídní rozdíly mezi lidmi.
Její zastánci se nazývají komunisté. Dále se slovem komunismus označuje hypotetická komunistická společnost, a někdy i komunistický režim, tedy politický režim států ovládaných komunistickými stranami.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/byl-komunismus-v-tomto-ohledu-dosud-neprekonatelny-system

led

zjentek, v období 1948–1989 nebola len komunistická strana, ale v Československu boli aj ďalšie politické strany. Vzhľadom na váš vek, by ste ich mohli poznať.

elkon

Zjentek, opět blábolíš a mě to nepřekvapuje. Někde si přečteš jednu větu a hned vytváříš „teorie“. Nemůže být překonáno něco, co neexistuje. Místo těch blábolů zajdi do knihovny (jestli víš co to je) a tam si můžeš prostudovat dostatek materiálu. Ty tvé hovadiny nemají hlavu ani patu.

zjentek

Elkoň, zrovna od tebe jsem lichotku neočekával. Ale máš pravdu, někdo přečte knihovnu, ovšem teorii stejně nevytvoří. Knihovna, stejně jako internet je pro ty, kteří mají čas (respektive ztratili možnost pohybu, nebo mu jinak neholdují, případně tam něco „tvoří“ což nezřídka dokonce nazývají prací [představ si!!!]). Můžeš se tomu podvolit, anebo se tomu můžeš bránit, na zdravotní dopady to však „ve finále“ vliv mít nebude. Tedy z logiky věci, hodně štěstí se zdravíčkem ti přeji a děkuju.

Drap

To je nesmysl. To, že vládli komunisti, neznamená, že tady byl komunismus.

zjentek

Tak seš natvrdlej? Mně je přece jedno, co to bylo. Ale nazývalo se to komunismus, chápeš? Takže to byl náš malý komunismus. Kolik ti je, Drape? Děvět snad? Nebo jedenáct? Nebuď Elkoň (;

Dochy

nebyl to komunismus, kdybys alespoň trochu poslouchal co Ti ty komisti říkali, věděl bys, že jsme (byli) na cestě ke komunismu, která vede přes socialismus…

zjentek

Další …koň. KSČ! Chapete? K-S-Č!!! Tečka. Tak tomu bylo. To byla realita. Jediná, a nezlomná. I když, vaše představy z té doby jsou roztomilé.

Pro další ..koně ještě celou větou: KOMUNISTICKÁ STRANA ČESKOSLOVENSKA (mám takový dojem, že jakákoli současná propagace této minulé reality je dokonce trestná a to jistě ne proto, že neexistovala). Á propos, vy rádi češtinu? Tak ještě jednou a česky: KOMUNISTICKÁ STRANA ČESKOSLOVENSKA. Významy jednotlivých slov si již snadno dohledáte sami. Váš autista 👍

Dochy

Hele, teď tady máme u kormidla Piráty, KDU a další. A ještě jsem neslyšel, že bychom tu měli teokratickou monarchii či diktaturu, ani nějaký pirátismus. Klidně můžeš psát „za Komunistů“ ale ne „za komunismu“. V tom je rozdíl.

zjentek

Emefej, moc prostoru Lysenkovi nedali. Bůh ví, co by dokázal, kdyby měl více času 🤨😉

zjentek

Pětadváca, tak ona je špatně hned samotná otázka. Komunismus „byl“ (minulý čas) a následuje „dosud (!!!) nepřekonaTELný systém“… No, jak ti to zní? V podstatě jde o nesmysl, rozebírat snad nemusím. Ale zjentek tak píše, protože se spoléhá na selský rozum.

Ale nerozumíme si. Třeba ondrášovka teď nově přichází v „novém, ekologicky lépe rozložitelném obalu“. No a ke dveřím ondrášovky nepřijde a nezazvoní někdo, z koho by byl cítit pach trestu za obrovský podvod/lež s NEDOZÍRNÝMI následky. Zde jde o příklad kapky v moři sraček a následky/negativní dopady pro zemi jsou doslova nedozírné! Ano, právě zde, u této věty katastrofa začíná! Právě zde došlo k průplachu hlav plebsu se zmiňovanými nedozírnými následky!!! Ne výrobou, ale TOUTO VĚTOU. Takže správně otázka zní: trápí tě to? Anebo skutečně přehlížíš s tím, že „přece o nic strašného nejde“? Přehlížíš, jako i zbytek plebsu? Který vlastně drží drštičku především a možná jen proto, že vlastně profituje z téhož zákeřného jednání (?). S tím, že „přece dějí se horší tragédie na Zemi“ (kdy na př. čínská nákladní loď plná draze zaplaceného plastu z Evropy cestou do Afriky „omylem“ vysype svůj náklad, určený tam k dalšímu zpracování, do neutrální vody oceánu).

Pepa25

Napsal blbost a pak se hájit, že to byla metafora? Klesáte čím dál níž …

Ale nic nepřehlížím, právě naopak: každá akce má reakci. Pokud někdo lže, tak se mu to dřív nebo později vrátí, Za komačů se akce proti systému obvykle vrátila rychle, ale to nepovažuju za výhodu! Většina reakcí je až když přijde průšvih: až akcie zkrachují, tak se hledá, kdo je kdy komu prodával a jak u toho lhal (mezitím plebs samozřejmě nemá důkazy, protože dotyčný vše jel pre huba a videa smazal – a plebs místo na svoji blboszt nadává na systém).

Takže pro mě jsou hrdinové ti, co na lži ukazují rovnou a padouši, co je naopak šíří (a pak nadávají na systém).

zjentek

Jasnačka. No, a protože plebs rád lže sám sobě do kapsy, tak se mu to vrací a taky všechno vrátí. A až ta definitivní katastrofa dorazí, tak na př. já ji přežiji a zdechne opět jen a jen ten tupý plebs. A dobře mu tak. V tom věřím na genialitu vyšší moci a její schopnost docházek k intuitivní spravedlnosti. Vyšší moci mean „dočasně postižené“ přírody. Takže nevím, čeho jsem se u pokládání otázky vlastně bál. Sviňte tu planetu dál, hovada. Nemáte zač. Když vím, rád poradím!

Pětadváca, že zrovna ty bys ukazoval prstem přímo na lži, tak to mně zrovna 2× nesedí, ale co už, myslet si o sobě můžeš co chceš (vím že o sobě nepíšeš jenže pokud co píšeš máš rád u druhých, tak nějak se předpokládá že se držíš téhož… což v tvém případě fakt divné sorry jako (;

zjentek

…O vlivu svitu slunce na plovoucí PET ostrovy v oceánech, následných reakcích (mimo jiné ze zahřívání) a jejich vlivu na celý ekosystém planety si něco přečtěte sami. I když znám své poslání, od toho tady nejsem 👊