Ilmnt

Zápěstí velmi bolí, ale hýbat s ním mohu. Je zlomené, nebo naražené?

Večer jsem běžel a narazil na bečku zápěstím, mám to 3. den bolí to jak čert, když s tim hýbu, ale prsty se dá normálně hýbat, jenomže v ruce neudržim pomalu ani rohlík, při větším stisku bolest vystřeluje. Zápěstím se dá také hybat dolů a nahoru, samozřejmě to bolí, ale doleva a doprava to už je mnohem horší. Díky za všecky odpovědi, rady a promiňte pravopis.

Odpovědi
Kepler

Zápěstí je tvořeno vícero kůstkami a jedna z nich může být i zlomená, nebo nalomená. V tom případě bývá otok. Bez rentgenu se to nezjistí. Doporučuji fixaci zápěstí alespoň obvazem a ruku nepoužívat. A zítra mazat k doktorovi. Podrobněji v odkazu.

Zdroj: http://ec.cotot­.com/zlomene-zapesti-zlomena-ruka

Drap

To rozhodne jen rentgen. Navštiv lékaře

Michálek1245

Pravděpodobně je to jen naražené, ale došel bych si na rentgen. Hlavně z toho důvodu, že pokud se to stalo třeba v práci nebo ve škole, tak se díky rentgenu vyhnete tomu, že nedostanete nevyplacené plnění za pracovní úraz. Ono to taky můžou být jenom nalomené nějaké zápěstní kůstky, takže hýbat můžete, ale jakmile vám to špatně sroste, tak máte problém.