_136

Z jakého důvodu jsou Severní Čechy proslulou sociální vyloučenou oblastí na pokraji chudoby a kriminality?

Čím to je že města jako jsou Most,Teplice,Dě­čín,Chomutov,Ja­blonec nad Nisou,Česká Lípa jsou na seznamu sociálně vyloučených měst?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Za socialismu byly Severní Čechy průmyslové a stále potřebovaly pracovní síly. Proto se tam hodně stavělo a kdejaký vandrák ze zbytku republiky Československé tam snadno dostal byt.

Další odpovědi
Kepler

Stačí vidět, jak dopadl Chánov. Je tam moc Cikánů. Potvrzuji, že v Ostravě a Karviné je to podobné. To ale není nic proti tomu, co je k vidění na východním Slovensku. Co asi tak zmohou potomci nejpodřadnější kasty, která musela utéci i z Paňdžábu, či bůhví které oblasti Indie?

Postmaster

Ostrava je na tom podobně za vším jsou nepřizpůsobiví příživníci

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Nedotknutel­n%C3%AD

Drap

Pouze z důvodů skladby obyvatelstva. Další věcí je, že malé procento z nich jsou starousedlíci, kteří se tam narodili. Podobně to jde vysledovat nejen u nás, ale i v zahraničí.

dubraro

V podstatě tam pražáci vystěhovali to, co potřebovali, ale v Praze nechtěli – těžký průmysl, elektrárny, cikány…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Nejlepší odpověď Hansel v diskusi …

Hansel

Bylo vystěhováno původní obyvatelstvo – Němci.

Ametyst

Dubraro: Máš pravdu, dokonce i chartisti tam do ústavů odkládali své nepovedené postižené děti. Táňa Fischerová byla světlou výjimkou.