jirka F

Vzpomínáte na své zážitky z minulosti, nebo žijete přítomností a minulost již neřešíte?

Nejlepší odpověď
Kepler

S přibývajícím věkem se čím dál častěji přistihuju, jak vzpomínám na zážitky z doby minulé a neumím se vyhnout srovnávání s dneškem. Ne, že bych byl zrovna staromilec, ale co nadělám. Nenápadně se ze mně stává starý páprda co se domnívá, že za první republiky se i prdělo líp…

Další odpovědi
annas

Zkuste si projít archiv, najde několik podobných otázek.
https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=vzpom%C3%AD­nk%20na%20minu­lost%20

Vložil jsem i já podobnou otázku

F. Gump: „Máma říkala, že člověk musí odložit minulost, pak zase může jít dál.“ Pomůže spálení mostů najít novou cestu?,

Minulost je jako zpětné zrcátko, ale občas je třeba v minulosti udělat pořádek. zničit ty chmurné zážitky, nechat jen příjemné a radostné.

„Existují pouze dva dny v životě, kdy nemůžeme udělat vůbec nic.
Jedním je včerejšek, druhým je zítřek Proto je dnešek tím správným dnem, kdy má člověk milovat, konat a žít.“ Dalajláma
https://citaty­.net/citaty/284959-dalajlama-existuji-pouze-dva-dny-v-roce-kdy-nemuzeme-udelat/

Jenže bez minulosti by nebyla přítomnost, kromě toho v minulosti často začíná budoucnost, protože v přítomnosti se nepodařilo splnit to, co si člověk přál.

Pravidelně opakuji, že dnes je dnes, zítra bude také dnes a dnes bude včera.
Takže žijí právě tady a teď v přítomnosti, budoucnost je nejistá.

Stejně minulost není možné změnit, ale je možné si jí zpříjemnit vzpomínkami.

Vpomínky patří minulost, budoucnost znamená představivost, přítomnost je skutečná, i když za chvíli se stane budoucností.

Takže je třeba žít tady a teď …

led

Bez minulosti nie je prítomnosť.
Ten, kto sa nebojí svojej minulosti, má na čo spomínať a nemusí ju ani popierať (ako mnohí dnešní renegáti).
Nebojím sa spomínať aj na zlé (a bez hnevu) aj na dobré

paul1

Rád, bylo jich opravdu hodně (těch dobrých). Na špatné jsem zapoměl.

Drap

Žiji přítomností, minulost neřeším, a přesto rád vzpomínám na spoustu pěkných zážitků z minulosti.

elkon

Naštěstí, existují fotky a videa, tak se vzpomíná snadno.

Justin1

Občas vzpomínám. U příjemných zážitků jsem rád, že jsem je prožil, a u nepříjemných jsem rád, že už jsou dávno pryč.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Postmaster

Pamatuji si, jak jsem stvořil vše za šest dní

led

Postmaster, Postmaster… spomínam si na jedného žiaka, ktorý neustále vyrušoval.
Myslíte to tvorenie, ako ste nazval búrania životného diela iného môjho žiaka, keď po stvorení sveta odpočíval?

Disraeli

Kepler, no jestli vzpomínáš na SVOJE zážitky až z první republiky, tak to už si fakt starej. 😂