zjentek

Vysvětlíte význam věty v latině?

„Meliora sunt bono inimica.“

Překlad mně smysl moc nedává, a tak se ptám na význam v originále. 🤷‍♂️

Quentosi, díky, taktéž i za opravu a pro zajímavost přikládám překlad Google překladače:

„Nepřátelé jsou lepší než dobří.“ );

Nejlepší odpověď
quentos

Volně se to prý dá přeložit jako „Lepší dobrého je nepřítel.“ (viz zdroj). Jde-li o slogan firmy, chce tím zřejmě říct, že své služby neustále zlepšuje („dobré“ jim není dost dobré, chce to mít lepší a lepší).

Zdroj: http://www.klub-pratel-boskovic.cz/vl01-2-1.php

Další odpovědi
aliendrone

Já tento výrok vždy chápal ve smyslu „Raději kvalitní nepřítel (než debilní přátelé)“. Ale víš jak, aliendrone a jazyky, kua, já se POŘÁDNĚ nenaučil ani češtinu… :)

zjentek

Aliene, k čemu by ti taky byla, při tvých kvalitách, možnostech a poznání..