Duhn

VŠ – uznává se maturita z AJ jako certifikát stvrzující jazykovou úroveň B2?

Zdravím,

Tento školní rok maturuji a vzhledem k tomu, že brzy budeme muset být rozhodnutí ohledně matiky/angličtiny a já bych poté rád šel na VŠ, tak si nejsem jistý ohledně angličtiny (osobně bych raději dělal matiku, neboť si jen napíši test a hotovo – ale pokud by mi maturita z aj pomohla, tak samozřejmě půjdu do ní).
→ Uvažuji nad ČVUT FIT a tam během studia musím zvládnout aj na úrovni B2, což buď mohu doložit certifikátem, nebo jej absolvovat na škole ( https://fit.cvut­.cz/cs/studium/pru­vodce-studiem/bakalarske-a-magisterske-studium/vyuka-anglictiny )

Má otázka se tedy týká toho, zda se tato úroveň dá doložit maturitou z angličtiny, nebo je potřeba Cambridge certifikát, případně jiný?
Nemusí to být přímo mířeno na ČVUT, určitě to bude podobně i jinde.

Předem děkuji :)

Odpovědi
Alesh

Máš tam jasně napsaný, co uznávají, a maturitu z AJ tam teda fakt nevidím. Takže tak. A moc jako nechápu, co řešíš. No, tak ji tam odkroutíš, přímo na té škole, ne?
Boha jeho, chceš studovat IT, tak AJ je automatická věc, bez ní to přeci nejde a to nejen v IT. Takže nevmýšlej kraviny a uč se anglicky. BTW: co to je za bor*el, že bys měl maturitu bez cizího jazyka? On není povinný? Nebo snad budeš maturovat z jiného cizího jazyka? Každopádně FIT je podle mě velmi dobrá volba a tu angličtinu prostě dáš a hotovo. Vůbec nekoukej vpravo vlevo, cíl je rovně před tebou, rozumíš mi? 😉

Duhn

@Alesh
Na škole nám říkali, že by se maturita měla akceptovat, ale dle toho, jak to tam mají napsané, tak mi to taky nesedí – což je i důvod, proč se ptám.

Mně vůbec nejde o to, jestli si ten certifikát udělám až tam, ale o to, jestli tedy musím dělat maturitu z aj. Pokud bych ji tedy nepotřeboval, vezmu si raději matiku, která mi může na jiné VŠ „odpustit“ přijímačky (za předpokladu dobrého percentilu).
Každopádně ano, cizí jazyk povinný není – je povinný čj, aj nebo matika a odborný předmět.

Jinak není to o tom, že by mi aj nešla a neměl bych znalosti na projití, pouze bych si raději došel napsat matiku a mám hotovo, jestli rozumíš.

Alesh

OMG, jazyk není povinný. 🙂
Hele, já bych se na tvém místě spokojil s tím, co píšou na stránkách FIT. Pokud se s tím spokojit nechceš, tak jim napiš e-mail s dotazem.

Duhn

Teď jsem ještě dostal odpověď, že ne.

Když si ještě vzpomenu na to, že minulý rok ta maturita byla zcela na nulové úrovni, tak mi to je o to více jasné :D

Tak či tak děkuji za odpověď.

Duhn

Jasný, napsal jsem :) Dokonce jsem již dostal odpověď, že se pán zeptá studijního proděkana.
Zde jsem to zkusil, kdyby náhodou někdo nevěděl jak to přesně je – i na jiných školách. Přeci jen, má p. učitelka si to určitě nevymyslela – a pokud je maturita na úrovni B2, tak by to na jednu stranu smysl dávalo, aby k něčemu byla.

Ale když se dívám na to, jak ten didaktický test vypadá, tak se zrovna nedivím a počítal jsem s tím :D Na ten nepotřebuji ty 4 roky na střední, to můžu jít udělat z fleku po základce.