jirka F

Víte, že dnes byste se neměli na nikoho mračit?

Je škaredá středa a říká se, že dnes byste se neměli na nikoho mračit nebo zlobit, jinak vám to zůstane po celý rok, jsem slyšel.

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, víme. 😄
Dnes budeme mít u nás bramborové placky, na talíři natrhané. Na škaredou středu si lidé (především) věřící dopřávají jídlo, které na pohled rozhodně nevypadá dobře. V zásadě může jít o cokoliv, ale tradičně se jedná o bramborák. V tento den stačí udělat bramboráky klasickým způsobem a posléze je natrhat a na talíř nandat nedbale, aby nevypadaly vábně. Chuťově budou pořád stejně dobré, ale na stole budou působit škaredě. 😄

Další odpovědi
Drap

Ano, vím. Také vím, že v tento den se přeje všem ženám a dívkám, protože dnes mají všechny ženy svátek.

Filip84

Pověry! 🙄

cappuccino

A taky se maji vymetat kamna a pavuciny!!

Mravenec

No vidíš a já se rozčílil už z rána, při řízení. 👦😂

zjentek

Neplatí pro takové jako já, kteří se v tento den mračili už dávno dávno v minulosti! 😠

Ve skutečnosti je to tak že budeš-li se mračit dnes tak se budeš mračit jen každou středu v roce takže v pohodě, mrač se co gzicht ráčí.

Rokio

Je to pověra. Podle mě to není pravda. Těm lidem, kteří tomu ale věří, to neberu a jejich názor respektuji.

jirka F

Zajímavé drape,to jsem nevěděl.🤔

quentos

Drap si to asi popletl s MDŽ (8. 3.) nebo svátkem matek, který se slaví až druhou květnovou neděli.