Savier

Vážná nemoc dokáže proměnit život v peklo?

Odpovědi
Tonda Káňa

Ano, nejen fyzická, ale i psychická. Já když měl deprese, tak to peklo bylo v mé hlavě…

jirka F

Já cítím poslední týden smutek je mně do pláče. Zdají se mně zlé sny jak kolem mně prochází smrt na černém koni má žhavé oči.

Rokio

Ne. I to největší utrpení na Zemi je menší než to nejmenší utrpení v pekle.

da ny

Jak kdy.
Bolest lze zmírnit, potlačit a za jistých okolností, přijde dříve
milosrdný konec (morfium).

Je to otázka přístupu a ochoty něco změnit
Některou lze vyléčit, případně remise..... 😉

A velmi 4asto, je to naopak!!!
Člověk hází trable a hovadiny, domněnky „za hlavu“, užívá si život.
Každý den je posvícení.....
Je to o myšlení, nutné změně.
Přestat si nemoc „hýčkat“ a posilovat ji!!!

Starat se o sebe!
Doplňovat/tankovat co chybí, aby tělo nestrádalo. Nemoc často ustoupí, zmizí,
zmírní se.

U psychiatrické (vážné nemoci), je pacient OK, ve svém svět.
vypořádat se s tím musí rodina, přátelé. A to jde snadno,
protože je třeba, zachovat si vlastní zdraví. Co nejde ovlivnit,
nedá se řešit (plýtvání energie).

Drap

Ano

cappuccino

Znam nekolik prikladu, kdy prave vazna nemoc cloveka nakopla natolik, ze zacal aktivne a intenzivne zit!

quentos

jirka F: To je trest za to, že nevíš, kde končí jedna věta a začíná druhá.

Savier

😂👏

Tonda Káňa

Rokio: jak víš, že peklo existuje? A i kdyby, vážná nemoc tě může uvrhnout do zemského pekla. I kdyby to bylo menší utrpení, znamená to, že nemáš právo na smutek?

Rokio

Tonda Káňa: To jistě nevím. Pokud ale křesťanské peklo je, tak platí tohle.

Savier

jirka F: Myslím, že jsi psal, že jsi prodělal zánět mozkových blan, je to tak? To máš velké štěstí že žiješ… Buď rád a takové myšlenky nechej stranou!

jirka F

Ano prodělal v dětství.

da ny

Jiříku,
jak jsi na tom s hladinou hořčíku vápníku a vitamínů D a řady B?
Nedostatkem hořčíku trpí až 80% populace..
Při větším nedostatku nemusí být jen křeče (nohy) a cukání jednoho z víček
levého oka (druhé víčko levého poukazuje na nedostatek B vitamínů).
To ti potvrdí i lékař klasické/západní medicín.
Při „zoufalém“ nedostatku Mg, se člověk „bezdůvodně“ potí a hlavě mívá děsivé sny!

Co děláš pro zlepšení svého zdraví ty?
Jak se o sebe staráš?
Co zlepšuješ, dodržuješ?
U některých onemocnění (RS), je často doprovodným prostředkem
péče psychologů! Má každé RS centrum, nebo na doporučení,
v místě bydli3tě. Hradí zdravotní pojišťovny (v závislosti na diagnoze).
Konzultace probíhají i prostřednictvím internetu, v domácím prostředí.
V závislosti na typu ZP, proplácejí (VZP 10× ročně 5OO Kč.

Savier

Tonda Káňa: Ano. Říká se, že psychická bolest umí být horší než fyzická. Většina sebevrahů má psychické problémy… Pokud se můžu zeptat, jak jsi se s depresí popral? Antidepresiva, sport, změna práce? Díky.

Tonda Káňa

No, já měl vymletý mozek z alkoholu a drog, no a když jsem pak viděl, jaký jsem zklamání pro rodinu, tak se deprese dostavily.

Přestal jsem se závislostmi a začal na sobě více makat. Začal jsem chodit do gymu + si našel přítelkyni (moji exmanzelku, která mě do depresí pak zase málem vrhla). Pravda ale je, že pak jsem stejně posral další věci (hlavně jsem nadělal dluhy).

Jako lekaři mi antidepresiva doporučovali, ale já je nechtěl, bůh ví, co to s tebou udělá. Nějak jsem se s tím popral přírozeně, ale bez podpory okolí by to nešlo. Pravda ale je, že to bylo těžký. Deprese rozhodně nejsou nějaká slabost, je to reálná nemoc, tečka.

Takže sport, podpora okolí, žádný prášky. Uznávám ale, že s antidepresivy bych se vyléčil možná rychleji, nevím…

No a i když finančně na tom nejsem nejlépe, tak jsem teď asi v životě nejšťastnější, protože jsem změnil životní cile a teď jdu na vysokou 🙂

Savier

Měl jsem pro tebe připravenou super dlouhou odpověď. Bohůžel se to neodeslalo. Takže řeknu jediné – Díky za odpověď. Tyto „zkratky ke štěstí“ jsou dost účinné, dokonce více než ty „přírodní“. Bohůžel jen krátkodobě. Endorfiny… Já jsem zatím na půli cesty. Chvíli střízlivý, chvíli pod vlivem. Pokazil jsem toho tolik, že být úplně střízlivý je skoro nemožné. Ten chvilkový klid v hlavě je až moc super.