Gestas

Vadilo by vám, kdyby v nějakém filmu vystupovala postava, která by se jmenovala stejně jako vy?

Nejlepší odpověď
mates1

„Matěji, Matěji, proč tě holky nechtějí?“

NESNÁŠÍM TUTO VĚTU!

Další odpovědi
Malvína

No, pokud by to byla hodně záporná postava a známí by si skrze to ze mě dlouho utahovali, nadšená bych asi úplně nebyla 😁 Ale že by mi to nějak vadilo, to se určitě říct nedá.

Rokio

Je mi to jedno.

quentos

Dokonce taková existuje (úplný jmenovec – jméno i příjmení). A nevadí.

autacek

Ne, dokonce mi to lichotí. Dovolte abych se představil. Bond, James Bond.

yuko

Můj otec se nejmenoval Novák a jeho příjmeni nebylo časté. Jednou ho však vyslovila Marie Rosůlková v seriálu Taková normální rodinka. Toho pána hrál Oldřich Nový a ona si jeho příjmení vždy popletla. Ale potěšilo mě to. Co se týče mého jména, objevilo se v pohádce a tu jmenovkyni hrála Eliška Balzerová. A pak ještě Jarek Nohavica o ní
složil a nazpíval píseň. Ale nakonec se celé moje jméno i příjmení objevilo v knize českého spisovatele a tím mi pan A.A. udělal nesmírnou radost.

orestez

Která postava v jakém filmu vystupovala, která se jmenovala jako já?

dubraro

1/ Nevadilo
2/ Někdy to může být úmysl, dát filmové postavě jméno skutečné osoby.

Pruzkumnik

Záleží na postavě, kdyby ta postava byla nějaký blbeček, nechal bych se přejmenovat na Maxi Obr

Kelt

Pokud se jmenuje třeba Novák, Novotný, tak s tím dotyčný nemůže nic dělat.