Cenobita

V USA bylo v roce 2015 podle statistik zastřeleno přes 1 300 lidí. Je to hodně, nebo na USA málo?

Podle statistiky za rok 2015 bylo v USA zastřeleno přes 13 tisíc lidí a téměř 27 tisíc lidí bylo zraněno, uvedla BBC. V roce 2012 statistikové porovnali údaje z USA a z Velké Británie a zjistili, že vražd spáchaných střelnou zbraní v přepočtu na počet obyvatel je ve Spojených státech téměř třicetkrát víc.

https://www.no­vinky.cz/zahra­nicni/amerika/411530-zastavte-clintonovou-uplatnenim-prava-na-zbran-vyzval-trump.html

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano - je to hodně

Počet zabitých je velký, ale existují země Střední a Jižní Ameriky, kde je situace daleko horší. Zajímavé při tom je, že neexistuje korelace mezi počtem držených zbraní a počtem vražd. http://www.ostrava-online.cz/tema/tema-souvisi-pocet-zbrani-mezi-civilisty-s-poctem-zastrelenych-ii

Další odpovědi
zjentek

USA je bezpečná země

Ještě přidám vlastní názor: několik let jsem měl možnost prožít v „mafiánském“ Chicagu, nu, ale cítil jsem se tam mnohem bezpečněji než v „ostravském“ Přívoze, konkrétně v „cigánském“ Sadu Boženy Měmcové..

Nuk nuk

Ano - je to hodně

Je to hodně, protože hodně je i jeden jediný zastřelený, tím spíš pokud se jedná o nevinného řadového člověka. Na druhou stranu USA jsou obrovská země a myslím si, že i přes takovýto počet je relativně bezpečná. Ne všichni, které statistika zahrnuje, byli obětí teroristů, jsou mezi nimi i oběti soukromých vyřizování účtů apod. a rozhodně něco, co se stane např. v Texasu nebo Kalifornii má zásadní vliv na situaci např. v Michiganu.

anonym

USA není bezpečná země

Pokud tam děti (respektive studenti) mohou přinést do školy zbraň a zabíjet, tak to není bezpečná země.
Pokud se tam policista při běžné silniční kontrole bojí a dotyčný musí mít ruce na volantu nebo bývá jinak šikanován (myslím tím nepřirozené pozice nebo něco podobného), tak to NENÍ bezpečná země.

Adamos00

Ne - na USA je to málo

Jzs kdyz je to 13000 tak proc v otazce je 1300 kdyz je to 1300 tak jeto hodne malo ale 13000 docela dost

Lamalam

USA je bezpečná země

Téměř dva roky jsem v USA žila. Cítila jsem se podstatně bezpečněji, než u ČR. Silničních kontrol jsem tam několik zažila, ale na rozdíl od lahnyho jsem při nich nikdy nebyla šikanována.

Kepler

Ještě přidám vlastní názor: je to způsobeno obrovským počtem latinoameričanů a afroameričanů, kteří tvoří nejnižší vrstvu společnosti. Tam jsou vraždy kvůli pár dolarům celkem běžné.