zjentek

V arizonské vyprahlé krajině sněžilo a jak na to reagují zdejší kaktusy saguaro?

V Arizóně sněžilo. Co na to kaktusy saguaro? Přečkají/přežijí bez úhony?

Nejlepší odpověď
Complex

Jeden z komentářů na Novinkách je: Já bych se vůbec neradoval, ty kaktusy nesnáší mráz a odumírají poslední léta ve velkém.

Takže je to docela :(.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že se jim nic nestalo, pokud nebyly vystaveny většímu mrazu (což asi nebyly). V zimě jsou ve stavu vegetačního klidu a u nás pěstované kaktusy se musí nechávat přezimovat v chladu 5 – 12 st. (týká se subtropických druhů, tropické uhynou už při 15 st.)

nyjono

Zdejší kaktusy to přežijí, neb kaktusáři je zazimují.
Tamější kaktusy na tom asi budou hůř, neb zima jim vadí.

zjentek

Nyjono tož tys to rozlousknul(la)… odpověď téměř zjentkovská!

nyjono

😁 😁 😁