Uvítali byste obnovení povinné vojenské služby, nebo je profesionální armáda dostačující?

Proč byste pro tento prvek hlasovali, proč nikoliv. Pokud byste byli pro, jak dlouhý by měla být a co by měla obnášet? Jaká je celkově úroveň naší profesionální armády?

Nejlepší odpověď
elkon

Existence profesionální armády nevylučuje určitou formu zapojení mladých hochů. Jen by jim to prospělo. Stačil by třeba jen rok. Armáda naučila mladíky řádu, orientaci v různých situacích, samostatnosti, dala jim fyzickou kondici.Že má někdo v pokročilejším věku nějaká kila navíc, je otázka na jedné straně genetická a pak také nesprávnou životosprávou. A jak je tu psáno o nějaké dezorientaci, tak to je výplod mozku, který nemá rád seniory. Být seniorem neznamená automaticky ztrátu soudnosti a nabytých vědomostí a zkušeností. Co vím ale jistě, že dnešní mladí muži nemají ve většině případů fyzičku a bojí se dělat věci, které by na vojně byly samozřejmostí. Pokud nechodí do nějakého fitka.A těch zase tolik není.

Další odpovědi
Vojta24

Tak nejen, že profesionální armáda je dostačující ona je i výrazně lepší pro většinu cílených operací než naverbovaná banda pologramotných loupačů brambor, s milionem alergií a výmluv proč tohle nemůžou, tamto nemůžou, to se příčí a protiví jejich přesvědčení 🙂 Zlatá profi armáda. Snad jen pokud chcete zastrašovat početní převahou tak se snad hodí povinná vojenská služba ale pochybuji že toto by dnes na někoho zabíralo, počty hlav dnes prostě nerozhodují jako spíše technologie a špičková specializace.

Bezpečnost také mnohem více ovlivňují spojenecké vazby typu NATO, než jak početnou máte armádu.

ElonMusk

Proč by měl člověk ztrácet čas armádou? Život je krátký, a na takové hlouposti by se nemělo plýtvat časem. Jen ať to tu přebere jiný stát, alespoň nebude moci hnutí Stoka 2011 nakupovat soukromé subjekty jako SmartWings za naše peníze.
Často slýchám názor, že dnešní mládeži “schází vojna” a že “vojna by z nich udělala chlapy”. No jo, ale pokud vojna pomáhá v rozvoji člověka, proč tedy většina dnešních starších chlapů, co povinnou vojnu zažila, má jen parádní pivní břich a v životě jsou kompletně dezorientovaní?
Úroveň profesionální armády je perfektní, na Rusko zaútočíme dvěma Gripeny ze severu, a třemi Pandury z jihu. Pokud se vám to zdá málo, tak soudruh ze Stoky 2011 chce prý nakupovat děla za miliony, to že spousta lidí žije na hranici chudoby není pro vládu zásadní problém.

Pepa25

Nejsem pro obnovení povinné vojenské služby. To samozřejmě nevylučuje nějakou formu základní branné výchovy např. na školách a větší podporu aktivních záloh. Úroveň AČR hodím jako dobrou, resp. odpovídající naší situaci a možnostem.

Midas

Uvítal. A jaká profesioální armáda?
Vycvičené a připravené obyvatelstvo, všeobecná branná povinnost a další, by měly být poviností každého státu.

K ostatním: Počet ve válce taky hraje velmi důležitou roli. Je toho spousta, co tam rozhoduje, vůbec to ale neznamená, že by na počtu nezáleželo. Postavte dvacetitisícové vojsko s dobrou technikou proti milionové armádě s průměrnou technikou. Kdopak asi s největší pravděpodobností vyhraje?

jsemjá

Neuvítali, protože ti, kdo stejně do armády nepůjdou, a těch je většina, nemá smysl cvičit.