dust8

Tvoří se v uších pořád další ušní maz pokud se dlouhodobě nečistí, či se to časem zastaví a už se netvoří do vyčištění?

Tvoří se v uších pořád další ušní maz pokud se dlouhodobě nečistí, či se to časem zastaví a už se netvoří do jejich opětovného vyčištění?

Odpovědi
elkon

Ušní maz se tvoří stále. Návštěva ušního lékaře se vyplatí.

Julo Tribula

Áno, ale zdravý človek nemá dôvod to riešiť, funguje samočistiaci proces, ktorý zabezpečuje vylúčenie starého mazu a vytvorenie čerstvého. Počas noci sa v uchu vytvorí zo starého mazu guľôčka, ktorá sama vypadne z ucha.