CTTON

Podle americké ústavy je zakázáno neoprávněně konfiskovat majetek. Jenže co znamená slovo „neoprávněně“?

Je zakázáno neoprávněně konfiskovat majetek. Jenže to to znamená vlastně „neoprávněně“?

Ptám se co to znamená „neoprávněně“

Uveďte prosím zdroj.

Nejlepší odpověď
Emefej

Neoprávněně = v rozporu s právem.

Další odpovědi
elkon

A proč s tím otravuješ? Koho to zajímá, ten si to umí najít.

zjentek

Tak slovo neoprávněně mně už samo od sebe nějak napovídá, že věc bude v konfliktu s právem. A tak pokud chceš někoho o něco připravit, nejprve bude potřeba ustavit patřičný konkrétní zákon (vyjímečně stačí i pouhé známosti či postrašení), díky nichž si věc budeš moci přivlastnit oprávněně. Ono se dříve či později asi ukáže, že oprávněný to tak či onak nebylo, ovšem na nápravu omylů si poškození budou muset počkat do příštího režimu vlády/země, anebo tak no… stručně lidově (;

Edison

Všimni si podstatného slůvka „NEOPRÁVNĚNĚ“. Pokud to nebude v rozporu s PRÁVEM (zákony, fededrální zákony, dekrety…), pak to není proti ústavě.

CTTON

Edison – měl sem na mysli českou ústavu, česká vláda by to sice udělat mohla ale bylo by to proti ústavě, musel by to schválit parlament a senát a nikdo by to nesměl namítnout u Ústavního soudu tudíž když by to prošlo bylo by to nelegální (není to v mezích ústavy)

CTTON

Drap – jakože vydáním zákona nebo nařízením už se jedná o oprávněnou konfiskaci? To je tedy hodně hloupé znění v tom USA.

Edison

A myslíš, že my to máme jinak? Už mockrát jsem ti psal, že co projde legislativním procesem je platné.

CTTON

Když je to proti ústavě tak by to bylo nelegální..

Edison

Nelůegální by to bylo, kdyby to bylo NEOPRÁVNĚNÉ. Pokud ovšem existuje zákon, nebo dekret v případě, že zákon neexistuje, pak je to oprávněné a tudíž to není v rozporu s ústavou. Zakázáno je neoprávněně konfiskovat majetek, není ale zakázáno konfiskovat majetek oprávněně. Ale to ty asi nikdy nepochopíš.

CTTON

Tím pádem nelegální, v USA to samozřejmě lze protože je to v mezích ústavy.

CTTON

Myslím to tak že ČR to udělat nemůže, sice to lze ale bylo by to proti české ústavě.

Edison

Opět se mýlíš. Konfiskovat majetek samozřejmě lze i v Česku, v souladu s naším právním řádem. Co ale pořád nechápeš, že i ústavu lze změnit, neho ji konkretizovat zákony a dalšími normami.

CTTON

Jde ale některé aspekty a základní listina práv a svobod je legálně nezrušitelná, nelegálně samozřejmě zrušit jde ale o tom nikdo nepíše.

CTTON

Mluvím o české ústavě, to co sem psal zde byla ústava USA

Edison

Ukaž, kde v naší ústavě je napsáno, že nelze konfiskovat majetek.

CTTON

Je tam napsáno že omezit vlastnické právo lze pouze vyvlastněním a ve veřejném zájmu a za náhradu.

Edison

No… tak vidíš, že to jde. Ale jistě tam je toho víc, např. lze zabavit majetek pocházející z trestné činnosti – propadnutí majetku. A to BEZ náhrady.

CTTON

Ale důležité že se vždy musí dát náhrada.

CTTON

Tak u trestné činnosti je to snad samozřejmost.

Edison

Není. Vem si, že zabavit majetek pocházející z trestné činnosti se nemusí nutně týkat jen pachatele. Viz třeba kradená auta. Ale i nemovitosti postavené za kradené prachy a pak prodané. Taky to zabaví stát bez náhrady. Ale to podle jiného článku ústavy. Ono by chtělo si tu ústavu přečíst celou a vnímat SOUVISLOSTI.

CTTON

Ale nikdo zde nepíše o nelegálně nabitém majetku to je samozřejmost, přece to nemůžou nikomu nechat..

Edison

Tak znova: NENÍ to samozřejmost! To bychom nepotřebovali ani TrZák, bo je přece samozřejmé, že viník má být potrestán. Kdybychom jeli podle toho, co „je samozřejmost“, to bychom nežili v právním státě.

CTTON

Důležité je že legálně nabitý majetek je legálně nedotknutelný, za krádež byť 100000 Kč bych bral i odebrání celého majetku.

Edison

Odbočuješ od tématu, které jsi, mimochodem, sám nastolil. A mimochodem, stejně je to i v US ústavě. Proto je tam to slůvko, které pořád opomíjíš: „NEOPRÁVNĚNĚ“. Zatím mám pocit, že diskutuješ jen proto, abys ukázal, jak jsou špatní. Ale děláš to fak hloupým způsobem. Abys je pošpinil, vytrháváš vci z kontextu. A to OPAKOVANĚ!

CTTON

Mluvím o české

Edison

No ba, dyk říkám, že odbočuješ a odvracíš pozornost od toho, na co ses sám ptal.

CTTON

To je ale v USA ústavě a já o USA ústavě nemluvím..

quentos

„Tohle sem se dozvěděl v americké ústavě?“ – Ano, dozvěděl. (To je to jediné, co se na takto položenou „otázku“ dá odpovědět.