Filip84

Také řešíte drobné rodinné rozpory jako Pavlík Trofimovič Morozov?

Soudruh předseda místního sovětu Všesvazové pionýrské organisace Vladimíra Iljiče Lenina Svazu sovětských socialistických republik Pavlík Trofimovič Morozov (14. listopadu 1918 – 3. září 1932), údajně, udal svého otce, zavilého reakcionáře, zvrácenou, krvelačnou, válkychtivou hyenu, že je kulak. (Ne)překvapivě se za to soudruhu předsedovi místního sovětu Všesvazové pionýrské organisace Vladimíra Iljiče Lenina Svazu sovětských socialistických republik Pavlíku Trofimoviči Morozovi nedostalo od lidu v jeho vesnici náležité úcty, leč ho zmordovali. Existují i jiné verse, jak to s vysoce váženým soudruhem předsedou místního sovětu Všesvazové pionýrské organisace Vladimíra Iljiče Lenina Svazu sovětských socialistických republik Pavlíkem Trofimovičem Morozovem, soudruhy mužiky z jeho vesnice a jeho smrtí bylo, leč takto to ustanovila Všesvazová komunistická strana (bolševici), což je Strana, a protože je to Strana, je to Pravda, a kdo tvrdí něco jiného, vyfasuje 25 let za antisovětskou propagandu (výjimečně, tabulkovým trestem je 15 let), a kdo k tomu bude ještě šířit imperialistickou propagandu, že vysoce vážený soudruh předseda místního sovětu Všesvazové pionýrské organisace Vladimíra Iljiče Lenina Svazu sovětských socialistických republik Pavlík Trofimovič Morozov byl takto slabomyslný vysokolebec, dostane navíce 10 let za urážku soudruha Stalina.

Také řešíte drobné rodinné rozpory tím, že dojdete člena své rodiny udat? Například na policii? Nebo na prokuraturu? Nebo na státní zastupitelství? Nebo na soud? Dostal se už někdo z vaší rodiny, na podkladě vašeho udání, před tribunál? Nebo před soudce? Nebo se dohodl se státním zástupcem? Nebo něco podobného?

A jestliže takto řešíte své drobné rodinné rozpory, také to kamuflujete tím, že jste vůbec nechtěli, aby váš otec / matka / bratr / sestromuž / praprapraprapra­synovec atp., vyfasoval 25 let za antisovětskou propagandu, a 10 let za urážku soudruha Stalina k tomu, že vám jde „*pouze o to, aby policie uznala, že [jste] oběť a nic víc*“, a že „*[n]ikdo [vám] nic neudělal. Je to pouze hypotetický příklad.*“?

Já takto drobné rodinné problémy neřeším. Konec konců, před pořad soudu trestního patří rodinné „lapálie“, jako ku příkladu, že otec bije matku paličkou na maso, matka bije otce karabáčem (leda by to bylo v rámci „večerních“ hrátek s oboustranným informovaným souhlasem), strýc strká holčičce prstíčky do veselé dírky, a tak vůbec a podobně, nikoli, to, že někdo někomu v rodině řekne, že je blbec (a už vůbec ne, když je to pravda, že), nebo že ho třeba kopne do prdele, nebo něco podobného.

P. S. Na obrázku je vysoce vážený soudruh předseda místního sovětu Všesvazové pionýrské organisace Vladimíra Iljiče Lenina Svazu sovětských socialistických republik Pavlík Trofimovič Morozov, jako zářný příklad sovětského lidství a uvědomělého řešení drobných rodinných sporů.

Nejlepší odpověď
paul1

Úplně jiná odpověď.

Teď se mi skoro úplně všechno vybavilo. Tohle do nás v mládí hustili. Určitě bylo učitelům trapně, ti už z toho měli rozum, nám mládeži, to došlo až později. Takže Pavlík Morozov, ještě tam byli nějaký Pavka Korčagin (už nevím, čím se vyznačoval) a dále Timur a jeho komanda, také už jsem zapomněl co dělali.

Další odpovědi
aliendrone

Úplně jiná odpověď.

Nejen drobné, ale VŠECHNY rodinné problémy se řeší v rodině.
Jakkoliv ale chápu také ty otřesné příběhy, kdy třeba nějaký dobytek mlátí/terorizuje manželku (a v rodině není žádný chlap, který by ho postavil do latě), že malý synek na něj zavolá benga. Ovšem tento příklad (Morozov) je jednou z nejstrašlivějších ukázek zhovadilosti bolševického režimu, kdepak nějaké Gulagy. 😕

BTW – než mě někdo začnete podezírat z „progresivity“, tak jak jsem již zde párkrát uvedl – je IDIOCIE přísloví „ženu ani květinou“!

Dokonce NAOPAK jsou (sice dosti vzácné) případy/okolnosti, kdy se žena „seřezat“ MUSÍ (a to dokonce i když se ti NECHCE)! To seřezat je v uvozovkách proto, že ani tehdy do toho nejdeš jako na Baníky po fotbale, ale doufám, že snad takový odpad zde na webu není. Musí se na to UVÁŽLIVĚ a je třeba počítat s tím, že ona si na rozdíl od tebe brát servítky NEBUDE, takže se může klidně stát, že to bude nakonec vypadat tak, žes dostal na budku TY! 😮

NJN, to je ale úděl chlapa, je třeba se s tím smířit, zatnout zuby a jít do toho. 😐

Pepa25

Úplně jiná odpověď.

Rodiné rozpory řeším tak, že si to vyříkáme (tzv. italská domácnost). Co jsem ale zaznamenal z fungování tzv. lepších rodin, tak nejlepší řešení černých ovcí rodiny není jejich obviňování před úřady, ale zavření do blázince. Aktivita chlupatých může vyvolat v sousedství negativní konsekvence, ale takto prostě přijede sanitka a „podívejte se, jak se o chudáka dobře postarali“.

led

Úplně jiná odpověď.

Nežereme svojich blízkych. Rodinné problémy, bez ktorých vlastne nie je žiadna rodina, pokiaľ nie je riadená „diktátorským režimom vodcu(vodkyne) svorky“, riešime spolu.
Ale prípad Pavku Morozova nie je ojedinelý, žiaľ, najdeme ho aj v dnešných spoločnostiach. „Kto nejde s nami, ide proti nám!“

Filip84

Paul: Pavka Korčagin je geroj z románu Jak se kalila ocel (1942) Nikolaye Ostrovskiego:

V tomto případě se jedná o údajně autobiografický příběh nesmělého a slabého mladíka, jenž v sobě dokáže objevit sílu a s odvahou vstoupí do řad revolucionářů. Aktivně se účastní revolučních bojů a též následného budování socialismu v sovětském Rusku. Účastní se komsomolské stavby tratě, jež zachrání ohrožené město Kyjev před mrazem. Posléze na následky zranění a vysílení ochrne a oslepne. I tak však dokáže být užitečný lidu, když (právě jako Ostrovskij) sepíše svou zpověď.

https://www.us­trcr.cz/uvod/an­tologie-ideologickych-textu/fucikuv-odznak/fucikuv-odznak-ukazka-textu-2/

Timur e ego komanda je kino, stalinské (1940):

Timur a jeho věrní kamarádi odvážně pomáhají rodinám, jejichž otcové bojují na frontě nebo ve válce zemřeli. Proti Timurově partě však stojí parta Kvakinova, jež po zahradách krade jablka a tropí další škody. Neustálé strkanice a konflikty mezi Timurem a Kvakinem nakonec vyvrcholí v boji.

https://www.fdb­.cz/film/timur-a-jeho-parta----/popis-obsah/21047

led

Filip84, skresľovanie mien vás nectí! Píšete strašne, ani v originále, ani česky. Kedy sa naučíte písať česky bez svojskych skresľovaní?

led

Filip84, vidím, že česky písať dokážete, keď sa vám chce. 😉