Kelt

Tak odešel další významný český badatel. Slyšeli jste někdy o něm?

Tak další smutná zpráva.
https://www.no­vinky.cz/kultu­ra/clanek/zem­rel-etnograf-a-spisovatel-miloslav-stingl-40323867#seq_­no=5&source=hp&dop_a­b_variant=0&dop_req_­id=EYhbu8M1YNx-202005130959&­dop_source_zo­ne_name=novin­ky.sznhp.box&ut­m_source=www.sez­nam.cz&utm_me­dium=z-boxiku&utm_cam­paign=
Jeden z mála uznávaných Čechů ve světě. Slyšeli jste o něm někdy?

Nejlepší odpověď
Arne1

Samozřejmě. V naší generaci byl velmi známý svými cestopisy ze vzdálených končin.

Další odpovědi
marci1

Můj oblíbený etnograf a spisovatel. Hlavně mě zajímá Peru a Polynésie (ráj na zemi). Ve své knize „Ostrovy krásy, lásky a lidojedů 1. díl“ na začátku píše:
"„Je ještě na světě něha? Je ticho, nepřerušený tok štěstí, je ještě na světě ráj? Ráj na světě… Říkají, že je. Že existuje! Etnograf ho nazývá Polynésií. A zeměpisec Ostrovy jižních moří.“ 🙂
Bude nám chybět. ☹

Michal47

Miroslav Stingl je autor knihy „Očarovaná Havaj“, kterou jsem prodal do antikvariátu. Učinkoval jednou také v soutěžním pořadu „Český bodyguard“ na Nově společně s Mahulenou Bočanovou. Odehrával se na plovárně a jeho tématem byla také Polynésie. Vím, že byl známý, ale více podrobností o něm neznám.

Kepler

Mně bohužel toto jméno nic neříká, je to oblast vzdálená mým zájmům.

quentos

Neslyšel, ale nesouhlasím, že byl jeden z mála uznávaných Čechů ve světě. Na to, jak jsme malý národ, jich je docela dost.

Drap

Nejenom o něm. Slyšel jsem i několikrát přímo jeho, četl jsem některé jeho knihy.

zjentek

Odešel… a třeba dalších několik ten den zase přišlo. To ale záleží, jak si je „uděláme“. Jaký způsob znalostí a jakou výbavu od lidstva dostanou.

Spíše je mi teď líto, že zpráva má býti „další smutnou.“