postcd

S čím lze zaměnit bylinu zlatobýl?

Máme něco podobného na zahradě a šíří se to jako plevel.

Odpovědi
Drap

Snad jen s celíkem zlatobýlem, Nemusíš mít obavy, obě rostliny jsou léčivé.

marci1

„Zlatobýl bývá náhodnými sběrači snadno zaměňován za starček hajní (Senecio
nemorensis L . ) , který roste v řidších jehličnatých lesích a na pasekách
od nížin do hor. Oba druhy jsou si značně podobné stavbou úborů,
které mají pouze 5 až 8 obvodových jazykových květů, čímž se odlišují
od většiny hvězdnicovitých. Starček má však pouze jednořadý
zákrov, který má vespod ještě několik čárkovitých listenů, zpravidla
fialově naběhlou lodyhu a širší květenství. Navíc je nutno zdůraznit,
že starčky nejen Že nejsou léčivé, ale obsahují látky s průkazně
karcerogenním účinkem.“ 🙂
Zdroj: http://potravinove-doplnky-databaze.doktor­ka.cz/bylinky/zla­tobyl-obecny/