Elile

Prosím o pomoc! Je mi..

.. tak ňák divně, trochu mne bolí hlava, za krkem, levá část břicha (když se koukám do zrcadla – nalevo) a jsem taková ospalá. Nevím z čeho to můžu mít? Pomůže když budu cvičit nebo naopak klid? Když jsem přišla ze školy tak sem byla taková přejetá, a řekla sem si že to tak nák proflákám, že sem prostě unavená, ale ted když sedím asi tak 3 hodiny u PC je mi ještě hůř.. Co s tím Není to nic vážného, že ne?! A ani nevím o tom, že bych byla ve styku s nemoc. lidmi, ani že bych někde prochladla.. Rýmu ani kašel nemám..
Doplňuji:
!!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!­!!!!!

Odpovědi
hanulka11

myslím, že sezení 3h u pc ti jemn přitížilo .....jdi se projít ven a pak si dej dobrou lehkou večeři a pěkně zrelaxuj ve vaně a šup do postele …uvidíš ráno ti bude dobře – dneska je tak pěkně ,mělas venku chytat energii

Michal Kole

Já bych si lehnul do postele a zkusil se prospat, zapni si k tomu rádio a načasuj si automatické vypnutí tak za hodinku, aby zbytečně nehrálo až budeš spát

tazatelka

Pít, pít, P Í T! Kolik tekutin do sebe za den „dostanete“? mělo by to být tak něco kolem 2 – 2,5l ! a ještě připomínám, že lepší je obyčejná voda a když už musí být PET flaška, tak aspoň neperlivá. Různé limošky, kafe a podobné se nepočítají, navíc káva odvodňuje.

anonym

Dobrý den,

Vaše obtíže mají všeobecný charakter. Nelze tímto způsobem říci, jak vyzrát na Vaše problémy. Základem dobrého stavu je v první řady doplnit tekutiny. To je záležitost, kterou pacienti podceňují. Denní množství tak 2 litry. Zvolte si nápoj, jaký máte ráda a postupně doplňujte tekutiny. Příčiny bolestí hlavy je celá řada, ovšem zavodněním si nikdy nic nezkazí. Co se týče Vašeho krku, základem je dobře ustlané lůžko. Mějte pod hlavou minimum polštářů, ať krk zbytečně nepřetěžujete. Pokoj si vyvětrejte, ať se Vám lépe spí. To jsou základní rady, které zná každý. Příčiny bolesti krční páteře jsou nejčastěji způsobeny jejich zablokováním. Právě nekvalitně upravené lůžko, hodně polštářů toto jen podporuje. Samozřejmě, že vhodným prostředkem pro zmírnění je masáž krku, která by měla ulevit. Vždy platí, že medikamentózní léčku, tedy léčbu prášky, jak plno pacientů říká, necháváme vždy až nakonec, i když je to mnohdy jediný způsob který 100%-ně pomůže. Bolesti v břicha jsou také velmi obecné, příčin může být celá řada. Zkuste základní postup – šetřete svůj zažívací trakt, jezte ovoce a zeleninu, z jídelníčku vynechejte tučné potraviny, které jsou jednak nezdravé a které Vám od bolestí nepomohou. Zkuste žaludeční tinkturu, která pomáhá léčit podrážděný žaludek. Obecných rad existuje spoustu, na tomto místě je spíše vhodné říci, aby jste navštívila lékaře. Vámi uváděné příznaky jsou sice na první pohled banální, ovšem nemusí tomu být tak. Přeji hodně zdaru.