zjentek

Promlouvám při zpěvu či odříkání Mahámantry k jedinému bohovi, nebo ke dvěma bohům?

Haré Krišna, haré Krišna,
Krišna Krišna, haré haré,
haré Ráma, haré Ráma,
Ráma Ráma, haré haré.

Děkuju. Haré Krišna. 🙏

Odpovědi
da ny

Pán se ti zjeví………
Hare Krišna Haré, Haré, mahá-mantra, je pro mne španělská víska…..

„Jako duše jsme si původně vědomí Krišny, ale kvůli svému dlouhému sdružování se s hmotou je naše vědomí znečištěné materiální atmosférou.“
„Pod vlivem iluze se snažíme panovat nad hmotnou přírodou. „
„Hará, Krišna a Ráma jsou TŘI SEMÍNKA mahá-mantry. Jejich zpívání je duchovním voláním Pána a Jeho energie, aby ochránili podmíněnou duši.“
„Matka Hará pomáhá oddanému získat milost Nejvyššího Otce, a tomu, kdo zpívá mahá-mantru upřímně, se Pán zjeví. http://www.ha­rekrsna.cz/fi­losofie/mantry/ha­re-krisna-maha-mantra
Ráma
Ráma byl král podle legend fyzicky přítomný na tomto světě, jehož existenci popisuje jeden z nejstarších indických eposů, védský epos Rámájana.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/R%C3%A1ma

elkon

Když něco dělám, tak vím co dělám a proč to dělám. Pokud to tak není, tak…

EKSOT123

O dobrém pastýři, Jan 10:
https://www.bi­bleserver.com/CEP/Jan­10

Jak to tam stojí, ano, skutečně, i na základě indicií myslím, že ledacos má živé duchovní zázemí. Dokonce mám soukromou teorii nebo spíš jen hypotézu o původu, snad o tom něco naznačila A.K.Emerichová ačkoliv velmi nepřímo (božští synové, o kterých se píše také v Genesis).

Z manter mě stačí toto: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=CeEJWCLVT-Q

aliendrone

To nejspíše záleží na tom JAK to zpíváš. 🙂

Kupříkladu když zpívám já, tak odezva je MNOHEM větší, než pouhá ubohá jedna či dvě entity. O její bouřlivosti nemluvě. Projevuje se zejména vrháním nadávek na moji osobu, někdy i židlí či snědeného oběda, případně kamenů apod. Citlivější povahy namístě umírají. Ještě pociťuješ potřebu (s ohledem na zmíněné) řešit tak bezvýznamnou maličkost? 😉 😄

M i r e k

Podle mě ani jedno ani druhé. Bůh není jeden, ani nejsou dva, ani tři, …, ani nula (žádný). Prostě naše jednoduché počty se na popis Boha nehodí. On stojí mimo všechno naše škatulkování a počítání.