Kepler

Proč v učitelských sborech chybí kvalitní učitelé a učitelé vůbec? Reagujte prosím i na podotázku!

http://letecka­posta.cz/721747759 Zároveň je to zkušební balónek. Funguje odkaz?

Nejlepší odpověď
orwell

Ke zde uvedeným odpovědím bych podotkl, že jedna z nejhorších věcí je vnucovat se těm, kteří nejeví o výuku zájem, nechtějí nic dělat a v podstatě ve škole pouze přežívají. Připočteme-li ještě u některých základní neznalosti, se kterými přicházejí ze ZŠ (hovořím o žácích odborných učilišť a středoškolácích), pak činnost učitele připomíná „tlačení do zdi“. O udržení kázně a postojích některých rodičů k tomuto stavu ani nemluvím. Samozřejmě není to všude stejné, záleží na tom kde učíš, co učíš a kolik toho učíš. Jsou učitelé, kteří mají nezřídka doma další směnu a končí i ve tři ráno. Takže těch pár hodin úvazku (cca 25h týdně) jsou pouze hodiny strávené za katedrou s žáky, nikoliv úhrnný počet hodin věnovaný pedagogické činnosti! To si řada lidí, kteří si to nevyzkoušeli na vlastní kůži, neuvědomuje. Není divu, že dost absolventů PF po pár letech odchází ze školství, nebo ani do procesu nenastoupí.
Ještě k tomu odkazu: jedná se o film Bastardi (tuším trojdílný). Doufám, že většina škol neskončí přece jen v takovém marasmu, jak tento film ukazuje. Zatím k tomu máme dobře nakročeno ☹

Další odpovědi
annas

Uvědomuji, že jsem to video někdy dřív dostala.

Myslím si, že učit takového žáky není lehké, zvláště teď při inkluzi. Tyto děti jsou zpravidla problémové, rodiče je hájí, zaklínadlem jsou sociální dávky.

Myslím si, že inkluze vzdělání neprospěla. Zvýšila i náklady na platy asisentů. Nemyslím děti, které mají zdravotní problémy, ale hlavu v pořádku. .

K výkonu tohoto povolání je třeba mít lásku, vztah k dětem, přirozenou autoritu, být spravedlivý atd.

Kolik se vystřídalo ministrů školství, každý má jiné nápady, ale kdo to odnese? Ne/měli by dělat reformy škoství nezaujatí?

Ale úroveň vzdělání klesá – na ZŠ převažují testy, aby rodiče nevinili učitele z neúspěchu dětí u přijímacích zkoušek. Je rozdíl mezi známkami – není jednička jako jednička.

Sice jde o střední školu, rozdíl mezi vědomostmi se projeví na VŠ, ze ZŠ i na škole střední,.

Jedna kolegyně vyučovala angličtinu, byla přísná, náročná, známky se žákům nelíbíly. Až studovali na vysoké škole, tak si uvědomili, že jejich trojka z ANJ jim umožnila složit zkoušku na rozdíl od těch z jiné školy, kteří měli jedničku. Neplatí samozřejmě obecně.

Chtějí rodiče, aby jejich děti něco uměly, nebo aby měly pěkné známky? Platí u u školáků?

Peníze: Nevím, kolik peněz mají učitelé, beru, že je to práce psychicky náročná, učitel musí fungovat, i když má nějaké problémy, není mu dobře, sleduje ho třeba 30 žáků. Ale měl by také odvádět dobrou práci.

Kde se stala chyba? To, že učitelé neumí učit matematiku, jak jsem uváděla někde v své otázce, také souvisí s penězi? Nebo přílišná benevolence?

„Výchovné metody pokročily tak daleko, že se dnes žáci nebojí chodit do školy . Nevýhodou je, že se tam bojí chodit učitelé“ Jan Sobotka

„Někteří učitelé se chovají k nám jako kamarádi. také tolik nás naučí.“

https://books­.google.cz/bo­oks?id=lofsfN0PX7EC&pg­=PA69&lpg=PA69&dq=a­forismy+Jan+so­botka+o+vzd%C4%­9Bl%C3%A1n%C3%AD&sou­rce=bl&ots=5sf3NM5u9x­&sig=2ZQ4kH1QfR9e_qKlPeT­M2mvQXSo&hl=cs&sa=X&ved=­2ahUKEwihlpzXxKTe­AhUHZlAKHfW5AR­QQ6AEwEXoECAk­QAQ#v=onepage&q=a­forismy%20Jan%20s­obotka%20o%20vzd­%C4%9Bl%C3%A1n%C3%AD&f=f­alse

Rokio

Podle mě je nedostatek učitelů, protože povolání učitel je jedno z nejhůře platově ohodnocených vysokoškolských zaměstnání. Dále se tato práce netěší takové úctě jako dříve. Navíc je toto zaměstnání velmi náročné.

Drap

V podotázce se ptáš na co? Neni to zřejmé.Kvalifi­kovaných učitelů je málo, proto, že jich neni dostatek vystudovaných a někteří kteří i vystudovali, přešli do jiných, lukrativnějších o­borů.

ivzez

Odkaz funguje.
Co je to za video? Kdo je natočil?

Podle mne učitelé chybí z více důvodů a platy nejsou tím hlavním. Vzpomenete si někdo na učitelku z Třebešína? Něco podobného se ve větší či menší míře
děje ve více školách a učitelé jsou proti tomu prakticky bezbranní, protože se
za ně vedení škol nepostaví. Málokdo si umí představit, kolik úsilí někde stojí
ukáznit třídu tak, aby se dalo učit.

K tomu stále rostoucí administrativa, inkluze bez odpovídající kvalifikace, …

led

Pretože tí skúsení sú už v penzii a mladí potrebujú na skúsenosti a kvalitu čas (nepodarený pokus o vtip)
stránku otvorilo, ale otvárať neznámu prílohu sa mi nechce

Edison

Určitě Ti odpoví ministr školství. 😁 Mno… ale jistě máš svého posrance, ten by Ti odpovědět měl beze srandy. Možná dříve, možná později, to podle toho, čemu se věnuje a jak náročné pro něj bude sehnat si informace. Mě takhle odpověděl na dotaz Bém.

aliendrone

Na to jsem už někde tady odpovídal, takže k podotázce – odkaz mi otevře stránku leteckaposta, kde je prokliknutelný „Pan_ucitel.mp4“ (nepočítám nápisy „english“ a „sdílej“).

Nicméně po prokliku se otevře podokno – opět s tím odkazem, atd. atd. dokola Stahování se nekoná, jediné co registruji je naskakování zablokovaných reklam (přibudou vždy 2 s každým proklikem)

Nevím, jestli za to může AdBlock (používám sandboxovaný FF), ale vypínat/pozas­tavovat ho NEBUDU, takže se prostě nedozvím, co se skrývá ve videu „Pan_ucitel.mp4“, no! :D :D :D

wendyX

@>aliendrone:
To,co popisuješ s největší pravděpodobností způsobuje AdBlock. Ale přes to, že já ho ve Firefoxu nepoužívám- chová se zcela stejně- po načtení odkazu se totiž ve spodní části okna vůbec neobjeví možnost ‚Přijmout‘- takže soubor nestáhnu.

U mne je to nejspíš tím, že mám v FF nastaveno několik bezp. omezení:
• Obsah → blokovat vyskakovací okna
• Soukromí → Sledování- nastavena zákl.úroveň ochrany proti sledování

  • vždy spustit prohlížení v anonymním režimu

Ale odpomoc je jednoduchá- zkus jiný prohlížeč! Před chvílí jsem zkusil stařičký IE (ver.9)- a bez problémů jsem video stáhnul… 🙂

@>Kepler:
• jen ještě doplním, že max. velikost jednotlivého souboru pro upload na tento server je 161 MB. Ale nic ti nebrání zaslat opakovaně hned další do této velikosti…

Kepler

Alien: tak tomu moc nechápu a ani nevysvětlím, na to jsem moc velký SW blbec. To bylo celé česky?

aliendrone

Hele – nebylo by jednodušší si to upnout na svůj googledisk a sem hodit odkaz na něj? Odtamtud to půjde VŽDY, KAŽDÉMU a navíc to tam můžeš nechat válet bez časového omezení. Gmail jistě alespoň jeden máš a 15GB v cloudu je zdarma, tak proč to řešit nějakými pofidérnímy servery. Navíc tímhle způsobem máš soubur „pořád pod kontrolou“, když ho budeš chtít odstranit, není problém.

Kepler

Já ani netuším, co je to googledisk a gmail nemám. Včerty, hlavn,ě že to ostatním jede,

aliendrone

No, tak tohle ti zrovna doporučuji zkusit, i když nejsem zrovna fanda Googlu. Nejen, že to řeší popsaný problém dokonale, ale jde to využít i jinak.

Především – je to cloudové úložistě – tzn. že data jsou uložena na internetu, tudíž jsou ti dostupná (po přihlášení) kdykoliv a odevšad.

Také je to fajn při posílání velkého objemu dat (někomu chceš poslat třeba film) – mailové přílohy jsou limitovány směšnou velikostí a sestavovat FTP spojení třeba s někým, kdo vůbec nemá ponětí jak na to je doslova POROD! Takže film uploaduješ na svůj googledisk a vygeneruješ odkaz, který dotyčnému pošleš. Ten si to po kliknutí na něj stáhne (neuvidí nic jiného co tam máš), což v případě, že chceš poslat film/data VÍCE lidem je obzvláště výhodné, protože uploaduješ JEN JEDNOU, zatímco při FTP bys odesílal vícekrát (dle počtu příjemců)

Pochopitelně si každý soubor můžeš označit jako soukromý (tedy nikdo ho neuvidí vyjma tebe), veřejný atd. – však to asi znáš.

Pokud používáš zařízení s Androidem, tak se dá na gdisk snado zálohovat zařízení VČETNĚ nastavení, což také není od věci. (nemudruj o tom, že „dáš“ svá data k dispozici googlu – pokud máš Androida, tak už je STEJNĚ MÁ i bez gdisku! ;) :D)

Trošku zagoogli a dovíš se víc, myslím že se ti to BUDE líbit. Je to zdarma (ovšem JEN 15GB velikost, pokud chceš víc, budeš muset platit [např. 1TB stojí 720Kč ročně], ovšem i těch 15GB většině lidí bohatě stačí) Stačí mít google účet (gmail) a to je všechno!

Sadno si ho zřídíš a dovíš se více zde: https://www.go­ogle.com/intl/cs_AL­L/drive/

led

aliendrone, môže to byť aj AdBlock, ale najskôr obľúbený Sandbox

aliendrone

Já bych to spíš viděl na blokaci za zapnutý AdBlock (tohle se mi stává na některých stránkách, že mě vyfakují , dokud ho nevypnu/nezakážu a po restartu browseru nenechám nahrát reklamy (a s nimi víbůhco). :(

V tomhle směru mám jasno – nenecháte mě kouknout/stáhnout? Tak si to strčte… najdu si to JINDE! (když budu opravdu chtít, ono téměř vždy jde tak jako tak o opominutelné kravinky) Žádné ochrany vypínat NEBUDU! ;) :D :D

Čímž pochopitelně nevylučuji možnost problému se sbxem, ale ten mi funguje dostatečně dobře (padne mi to cca 1× za 3 měsíce), jednou jsem měl po ktulizci potíž s flashem (nešel zvuk, nutná editace cfg u FF, ale jinak si nemůžu stěžovat, právě naopak)!

ivzez

GoogleDrive není špatný nápad, ale člověk by tam
musel to, co takto sdílí, alespoň nějakou dobu ponechat,
nemohl by to hned smazat. (Letecká pošta to po měsíci udělá sama a neblokuji si tak místo u sebe.)

Problém, který popisujete u leteckéPošty, znám,
je to reakce na zakázaná cookies.
Je potřeba cookies a javascript povolit adresám:
LeteckaPosta.cz
a
LeteckaPosta.co

Pak by mělo jít stahovat.

led

Spravne aj keď Invander z hviezd, dokážete odolávať ľudskému vábeniu Sirén Internetu.

Kepler

Ivzez: původ neznám, připadá mi to, že je to úryvek z nějakého filmu nebo TV. Dostal jsem to přílohou v mailu. Chtěl jsem si ověřit, zda je možno takto přeposílat video a snad i někoho pobavit. Už dřív jsem zjistil, že přílohy z mailu se do odkazu na přímo dávat nedají.

Mc Merkurion

film Bastardi (https://www.csfd­.cz/film/276210-bastardi/komentare/ ), jen nevim, kterej díl …

ivzez

Díky.

Kepler

Drap: přece jsem se ptal, jestli odkaz funguje.

Drap

funguje. Viděl jsem už. Je to z nějakého filmu viděl jsem kdysi na TV

annas

Nevím, zda je to jen u mě, neslyšela jsem zvuk.

Kepler

Tak to nevím, když jsem si odkaz otevřel sám, tak to šlo.

annas

Mea culpa, měla jsem vypnutý reproduktor. Takže v pořádku.

Kepler

🙂 To se mi ulevilo!