Lucyfer

Proč průvodčí ve vlacích používají slovo „přistoupili“?

Co to vůbec je? Kde se to vzalo? Mě to vytáčí. 😀 Přijde mi, že si to i náhodně vkládají do vět a myslím si, že to někdy nedává vůbec smysl…

Ze začátku jsem ani nerozuměla, co to říkají… protože někteří mluví strašně rychle (nebo mumlají); jestli je to nějaká zkratka, tak i tohle je moc asi.

Nejlepší odpověď
Kelt

Nauč se česky. A pokud rozumíš dát vydat prodat ,tak rozumíš i vstoupit ustoupit nastoupit přistoupit zastoupit.

Další odpovědi
Pepa25

Mají za úkol kontrolovat jízdenky, obvykle tak činí v pravidelných intervalech a mají na starosti více vagonů, takže se na jedno místo dostanou ke kontrole až po několika zastávkách. Chtějí zkontrolovat jen ty, co mezitím přistoupili, takže se při příchodu do vagonu zeptají: Přistoupil někdo? nebo Kdo jste přistoupili? resp. obvykle jen zkráceně Přístoupili?

quentos

Nastupují pouze cestující ve výchozí stanici. Ostatní pak cestou pouze přistupují, takže smysl to dává. Nesmysl ovšem je ptát se nedokonavým videm („Přistupovali?“), což už jsem taky mnohokrát zažil. Ale chtějte po průvodčích, aby rozuměli slovesným vidům…

zjentek

Mnohem více vytáčí že za tím „přistoupili“ nepoužívají otazník! Zpravidla jen rozkazovacím způsobem u dveří zařvou: PŘISTOUPILI! Jako by to ku.wa někdo ve vegáno neviděl či nevěděl 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Možná také oslovují ty přistoupivší. Mně totiž přijde že řvou: PŘISTOUPILÍ!!! A přistoupilí se zřejmě mají automaticky dovtípit, vo co go a nejspíše si připravit lísteček, případně připravit se na brzký výstup 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

Savier

Neumíš česky?

cappuccino

Premyslela jsi nekdy, na co tam ti pruvodci asi jsou, jakou maji pracovni napln?
Pokud ano, tak pochopis jejich otazku.

Lucyfer

Pepa Najednou to dává smysl. Jen ještě, kdyby to používali jako otázku. 😅

quentos

Na otázku odpovídám stylově z vlaku :D