dust8

Proč není ve Windows 10 možnost hibernace v nabídce vypnutí počítače, nebo je to nyní pojmenováno jako režim spánku?

Odpovědi
cochee

Ona tam původně mohla být, a mohla být odstraněna některou aktualizací. (neptej se, proč to Windows dělají – já nevím, ptej se v Microsoftu.) Dá se tam v nějakém nastavení tato položka do vypínacího menu opět umístit, ale kde to nastavení hledat, nevím – Windows 10 nemám, má u mě zákaz existence.

TeaPack314

Nene. Mezi hibernací a režimem spánku byl vždy velký rozdíl. Zkráceně, pří spánku musel být pc stále napájen a stále spotřebovával nepatrné množství energie. Pokud bys jej ve spánku odpojil od sítě, nebo by se notebook zcela vybil, o rozdělanou práci bys přišel. U hibernace se obsah RAM zapsal na disk a při probuzení se tyto data do RAM opět načetla, tudíž výpadek proudu hibernaci nevadí.

Co se týká Tvé otázky, Microsoft nás chtěl opět ohromit/ochcat, takže dal hibernaci nový make-up a udělal zní funkci „Vypnout“ a začal se chvástat, že u nových desítek zkrátil dobu startu systému. Wow, jsem ohromený/ochcaný…

Celkem hezky a krátce třeba zde: https://www.techni­max.cz/blog/za­jimavosti/rychle-spusteni-ve-windows-10-funkce-kterou-je-lepsi-vypnout

Na přiložených screenshotech je vidět, kde z položky „Vypnout“ udělat opět položku Vypnout a dva řádky pod tím, si můžeš hibernaci opět vrátit do startu.