kurec

Proč musí muž oslovit ženu ve většině případů?

Pokud žena chce dítě tak by spíš žena měla oslovit první ne?

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusí, kdo to přikazuje? Otázka nedává smysl.

Další odpovědi
paul1

O tomto asi nějaká seriozní statistika nebude.

Kelt

Dialog se nemusí uskutečnit pouze v hlasové rovině. Pohledy, řeč těla, úsměv ti řeknou daleko více.

llitle

no jakoby dite musi udelat i zena i muz bez toho to nepujde :(

JežíšKristus

Dřív ji hodil na koně a uháněl s ní do své chatrče. Dneska se aspoň zeptá. Ženy mají takový luxus a ještě mají tu drzost si stěžovat a zakládat nějaký feministický hnutí a stěžovat si na nižší mzdy když ani nemají svaly jako chlapi.

Disraeli

Dítě chce podvědomě a pudově hlavně muž (jako oba, ale muž má hlavně za úkol je vyrábět/množit se, žena se o něj starat ;)). Muži jsou dobyvatelé, iniciátoři, jsou silnější (fyzicky), většinou ambicioznější, agresivnější a průbojnější (pudy, lulínek, testosteron) a je to taky i otázka gentlemanství a dále i sebevědomí a té ctižádosti… když něco cheš, musíš si o to říct a snažit se o to. A proto, jak se říká, muži dobývají a ženy jsou rády dobývány.
Jak praví moudra:
Ženy by se navíc neměly nechat dobýt tak snadno, aby nebyly považovány za snadno dosažitelné, či dokonce za „lehké“ holčiny. :D
A to nevíš, že klíč, který otevře mnoho zámků, je univerzální, ale zámek, který otevře plno klíčů, je zkažený? :P :D

Ale nemusí… a nemusíš nikoho oslovovat, pokud necheš. ;) Můžeš však doufat, že tě nějaká ta ženština osloví. ;) Každopádně ti nejspíš zbyde jen to doufání-zoufání.
Iniciativa je (měla by být) mužům vlastní, ukazuje zájem, sebevědomí, sílu, odhodlání atd. A to chceš holku na základě toho, že tě "sbalí ona? Navzdory rovnosti ženám a mužům, nejsous stejní a některé věci prostě platí (od přirozenosti, podle fyziologie a biologie,… látek, hormonů, pudů, instinktů a vývoje v průběhu milionu let). Pokud si nechěš o tu holku/ženu ani říct, tak si ji asi nezasloužíš.
Jako jasně, pokud se ženě nějaký muž líbí, tak je lepší využít šance a oslovit ho atd. Avšak ta iniciativa by měla být na muži (obzvlášť ta následujcí). Ženy svádí/upoutívají už i pohledem, postojem, chováním, gesty, mimikou a podobně. Ale je na muži aby si toho všiml a využil toho… nebo když už ho holka vyloženě osloví, ať už je další iniciativa (jako zájem, pozvání někam) na něm. :P

Dochy

Disraeli: Rozlišuj zda ten muž chce mít dítě (tj. starat se o něj) nebo zda chce „vyrábět“ dítě. To jsou dvě různé věci. 😉
Netvrdím, že chlapi nechcou mít děti, ale často jim to dojde až trochu pozdějc, někdy až úplně pozdě…

Disraeli

Já to nerozlišuji (proto píšu podvědomě), protože i když sex není vědomě provozován za účelem plození (u většiny populace… zábava, neovladatelnost, méně i láska), tak popud, který k tomu vede, je na tom primárně založen. Cílem pohlavního styku, ale tedy pohlavního pudu je vyrábění dětí… o starání se o dětí nebo skutečně chtění dětí, je zde vedlejší.
Stát se otcem je snadné, být otcem už ne… to je pravda, ale takhle to tady neberu, protože podvědomě a pudově chce každý muž plodit děti a ‚agresivně‘ šířit „to svoje“ (nehledě na vědomou mysl a jeho záměry nebo tužby).