dust8

Proč mají Slováci mnohem lepší název pro láhev, a to „fľaša“?

Nejlepší odpověď
quentos

Není lepší. Protože si ho půjčili z němčiny, místo aby si vymysleli svůj. Stejně jako hovorová čeština flašku.

Další odpovědi
Ametyst

Tady se také říká “ flaška” , pod vlivem staletých vlivů němčiny.

metro

Quentos: Flaška je nespisovné slovo, takže není hovorové. Hovorová čeština je součástí spisovného jazyka.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.