Rokio

Proč je žena společensky významnější než muž?

Dovolil jsem si napsat svoji teorii:

Žena je křehká bytost, která nese úděl v podobě mateřství, je fyzicky slabší a narozdíl od může trpí pravidelnou menstruací, která se pojí s jistou bolestí. Dále berou v průměru menší mzdu než muži na stejných pozicích a v arabských zemích jsou terčem diskriminace.

Proto je žena společensky významnější, aby byly vykompenzovány nedostatky, která dostala od přírody a její povinnosti.

Myslíte si, že mám alespoň částečně pravdu, nebo jsem vedle jak ta jedle?

Nejlepší odpověď
anonym

  1. s tou křehkostí jsem dnes opatrnější, mám pocit, že kolikrát je to naopak
  2. kompenzace to není, nebo ji tak nevnímám
  3. to, že berou menší mzdy/plat je chyba systému a neměl by být argumentem pro zvýhodňování v jiné (nesouvisející) oblasti

Další odpovědi
iceT

By ses měl s tou společenskou významností jít asi léčit nebo co.

quentos

To je zase blábol. Mícháš jabka s hruškama a nemá to hlavu ani patu.

Kepler

Pokud to vezmeme podle etikety ve společnosti, pak žena je společensky významnější než muž se stejným postavením. Pokud je muž jejím nadřízeným nebo je to vysoce postavená osobnost, pak je společensky významnější muž.

Dochy

Jseš vedle jak ta jedle. Kompenzovat ženě nižší výplatu tím, že ji pustím prvním do dveří je nesmysl. Porovnávat evropskou a arabskou kulturu a tvrdit že českým ženám kompenzuju příkoří arabských je také nesmysl. Odpověď na otázku „proč?“ nemám, pokud nechci odpovědět „proto“. Možná je to tak z historie, kdy pro zachování rodu stačil víceméně jeden libovolnej chlap, ale o ženské byla nouze (s ohledem na úmrtnost jak žen tak dětí)

Drap

Netuším kde jsi vzal jistotu, že žena je společensky významnější. Nebyl by třeba nějaký odkaz? Myslím, že o společenské významnosti nerozhoduje pohlaví, ale zcela jiné hodnoty.

Mc Merkurion

… měl by sis asi vr***out, zdá se mi, podle tvých dnešních otázek, že ti něco stoupá do hlavy …