Kepler

Proč je u nás stále tak populární pozdrav „ahoj“?

Jaký smysl má námořnický pozdrav u „suchozemských krys“?

Nejlepší odpověď
marci1

Ahoooooooj … Spolu se slovem pivo je asi první, co se naučí cizinec přicházející k nám. Je to takové hezké teplé slovo. Třeba sletovské „nazdar“ je takové tvrdé, studené. 🙂
"V Lidových novinách z 11. září 1938 uvažuje o tomto pozdravu značka frk:
„Původně vodácký pozdrav Ahoj!, z něhož vane veselí a bujarost na míle, je krásné stavěn. Má navěští a vlastní výkonný povel, prvým naladíš dušičku a hlasivky a druhým rozezvučíš. Vodácké óoooo, zaznívající z ahoj, je na tom lépe než nižší, otevřenější áaaaaa z nazdar…“
Ahoj! 🙂
http://www.roz­hlas.cz/cesky/pu­vodslov/_zpra­va/ahoj--1360789

Další odpovědi
luckykubrt

To by ses divil kolik je u nás podvodníků. :D

anonym

Asi proto že málokdo má profesionální chování a raději týká než výká = moderní doba

Jan Kunčar

Také jsem ho několikrát slyšel ve tvaru „Ahojte“, když se zdraví více osob najednou.

mosoj

Stejný, jako každý jiný pozdrav!

Admin2

Pozdrav ahoj

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vzniklo-slovo-pozdrav-ahoj