odpovednikos

Proč je sluneční koróna tak horká?

Ačkoliv je totiž povrch Slunce velmi horký, zhruba kolem 5000 °C, jeho okolí je mnohem žhavější – až 5 milionů °C. Kdyby stejně fungovala distribuce tepla při pečení buchty v troubě, vaše buchta by měla třeba 100 °C, ale okolí trouby by se tavilo v milionech stupňů Celsia! Dodnes není jasné, co za tímto obrovským rozdílem stojí. Je*at samozvané vědce.

Nejlepší odpověď
Kepler

Její ohřev ještě není uspokojivě vysvětlen. Teplota je přímo závislá na rychlosti měřených částic. V potaz ale není brána jejich hustota, která je v koróně nepatrná. Takže klídek.

Další odpovědi
aliendrone

DOST špatně si to vykládáš. Spíš jebat na dem(ent)okraticky (ji jinak) vybrané politiky. Teorií proč a jak je mnoho, problém je, že jaksi nejsou peníze na to, aby se ověřily. To víš, taková sonda co přežije v blízkosti Slunce je přeci jen tech. oříšek
a tudíž DRAHÁ věcička) a živit hromady darmožroutů kteří se k nám cpou pro sociální dávky jim přijde více „in“. :( :( :(

Myslím, že relativně nedávno (max 3měsíce z5) tato otázka zde padla, prohledej archiv. ;) :)