jirka F

Pro co nebo pro koho byste byli schopni i zabíjet?

Vyjmenuji tři pro které si myslím že by bylo dobré zabíjet:

1.pro lásku k holce(soupeřit s protivníkem)
2. pro peníze(pokud by daný člověk vyzradil kolik má peněz na účtě jenuji například Rokia)
3.pro majetek(krásný dům syn co vlastní továrnu…)

Nejlepší odpověď
Rokio

Já přidám 5 bod. Jsem schopen zabíjet pro svoji vlast (ve válce).

Další odpovědi
Kepler

Takové jednání je krizové a nikdy jsem se až v takovém stavu nenacházel, takže nemůžu odhadnout, jestli bych byl, nebo nebyl schopen. Z těch tří uvedených příkladů ale určitě ne. Co by bylo, kdyby někdo zabil milovanou osobu, nebo potomka, taky nevím, ale tuto možnost připouštím.

Hufnágl

Já přidám 4 bod. Jsem schopen zabíjet zvířata na obživu.

Malvína

Pro rodinu! Bez debat. Křivé slovo a otevírá se mi nůž v kapse.

Kelt

Nikdo ti nedal život, nemáš právo ho brát jiným. A život je příliš majetné věci. Tak si představ, že budeš mít milion a pár mrtvol kolem sebe, nebo pár lidí, ale bez peněz. A budeš spokojený a ostatní také.

zjentek

Pro lásku Boží. Pro jistotu, bo nikdo neví, co bude…

PondeliUtery

Zabíjela bych kdybych musela. Kdybych někoho musela ochránit, nakrmit svoje dítě, nebo z pomsty. Kdyby mi někdo umučil přítele nebo tak.

EKSOT123

Myslím, že je přípustné až žádoucí jen k obraně jiných životů, event. některých dalších hodnot – vlasti, svobody,… V případě vlastní sebeobrany je to osobní rozhodnutí.

Zvidatel

No nevím jestli jsou ty tři dobré důvody.
Za mě vzájmu sebeobrany, třeba při napdaení a bránění jiných, především blízkých.
V zájmu společnosti. Nějaká speciální situace, kdy se někdo bude snažit třeba odpálit bombu, střílet, takže taky vlastně v obraně. Předejít útoku.
V zájmu společnosti by mohlo být i svržení diktátora.

Taky bych dodal i pomstu, to sice není úplně dobrý důvod, ale celkem logický. A myslím pomstu na nějakém vrahovi, který ublížil mně blízkým. To je celkem přirozený důvod.

Rokio

Zvidatel: Kdyby šlo dát palec do diskuze, tak bys ho ode mě dostal.

Zvidatel

I tak díky, já ale na palce stejně nehledím tak je to jedno. ;)
A máš pravdu, na důvod „pro svou vlast“, pro lid, v případě války jsem zapomněl.
”Za krále, za vlast, za svatého jiří !” :'D