Lurius

Přitahuje ženskost v mužích ženy stejně tak, jako muže mužnost v ženách odpuzuje?

Zdá se mi to?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Podle toho, co pokládáš za ženskost. Pokud je muž citlivý, chápavý, pozorný, umí vyslechnout, dokáže dobře mluvit i poradit a bavit se s nimi o čemkoli, tak bude ženám smypatický.
Pokud myslíš přímo zženštilý, tak určitě ne. Ženy mají rády mužnost, který je pro muže typická. Líbí se jim (a vlastně každému) síla, výše uvedené vlastnosti jsou taky symbolem síly. Ale zženštilost je přímo slabost.
Záleží i co pokládáš za mužnost v ženách. Mně se vždy líbily silné, sebevědomé, samostatné a ctižádostivé ženy/dívky – ovšem s vybraným chováním.
Pokud „mužnost“ jako vulgárnost, chlast, snažení se být jako muž, a samozřejmě třeba pivní pupky :DD tak to se mi samozřejmě nelíbí. Rozhodně se mi nelíbí, když má žena moc mužských přátel. :D Ale to už s tím tak úplně nesouvisí.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že ženy přitahuje mužnost, která je přirozeně přisouzena mužům. Z mého hlediska je muž v ženských šatech a chovající se jako žena směšný. Ale možná se pletu. Delší dobu jsem sledoval transvestitu, kolem kterého se holky jenom rojily. Že by zvědavost? Ale sranda s ním byla, to musím uznat.

da ny

Nevím, co máte na mysli pod pojmem „ženskost“.
Odpověď ad Gonfaloniér , je velmi pěkná a výstižná :)
Bude to individuální a závislé na osobních zkušenostech.

Jemnější chování muže je vítanější, než hrubá mužná síla, chvástání a mistr světa amoleta. Někdy i než svaly. Některé ženy přitahují i „šamponi“.
Čistota, hygiena, příjemná vůně, mám pocit, že vyhrává před potem a páchnoucím podpažím/tělem atp. Ženám (mám vypozorováno, že většině) nevadí gay, dobře si s nimi rozumí, komunikují bezproblémově.
Ono je možná fajn, když je to dobře vyvážené.

Nezávislá, samostatná, sebevědomá žena netouží po chlapáctví, mužné síle. Potřebuje spolupracujícího parťáka.
Ženám nevadí projev mužského, lehce zženštilého citu, ani slzy, naopak.
Jedna potřebuje ochránce/živitele, druhá ráda až otrocky pečuje i o dospělé dítě, či „siláka“, nebo „Alipašu“.. Další ráda „vládne sama“.
Každá to má a cítí jinak.

Dalo by se tedy na otázku odpovědět:
Ne. Ženám trocha zdravé ženskosti u muže odporná není.

zjentek

Takže se vlastně ptáš, zda zženštilost mužů je pro ženy odpudivá?

Ne, není. Ženskost může za jistých okolností být i pro ženy přitažlivější, než mužnost. Chemie v nás pracuje nekompromisně. S námi, či „bez nás“.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

zjentek

Gonfaloniér, k tvýmu prvnímu odstavci kriticky uvádím, že NĚCO TAKOVÝHO by ze sebe chlap nikdy (NIKDY!!!) „nevypotil“ a proto teď existuje pádný důvod se domnívat, že pod tvým nickem je skryta žena. Mimochodem, celý odstavec je cílenou manipulací… dost břidkou manipulací.

Gonfaloniér

Zajímavé, až na to že ne. :P
Nechápu jakou manipulaci.
Já jsem muž a právě jsem to ze sebe „vypotil“ a zcela upřímně. Přiznat si to je spíš projevem síly – než slabosti – za které to plno mužů považuje. Podle mě je skrývání vlastních citů slabost, neumět se projevit je slabost, nedokázat se s někým (se ženou) upřímně bavit je taky slabost… z toho vznikají hádky, nevraživost,ne­dorozumění, rozvody. Jen proto, že spolu neumí mluvit, a protože většina mužů jsou „moc chlapi“ na to, aby si dokázali něco takového připustit, aby něco takového udělali a aby třeba přiznali vlastní chybu.
A přitom se nejedná o nic jiného než, že se do všeho plete ego. „Být chlapákem“ a něco takového nedělat a kašlat na emoce a upřímnost. To „praví“ muži nedělají. Skrývat své city, brát si vše osobně, nedokázat se bavit upřímně, to vše je podle mě slabost, částečná pokrytečnost a nevyzrálost a myslím to naprosto vážně. Hrdě se k tomu hlásím.
Jestli jsou podle tebe pozornost, porozumění, upřímnost zlé a jsou projevem slabosti, tak OK, tvůj názor, ale absolutně s ním nesouhlasím.

zjentek

Dobře, druhou část reakce beru (venkoncem jsem nic o škodlivosti pozornosti, porozumění a upřímnosti ani nepsal), ale manipulace platí. To alew neznamená, že si ji musíš hned nutně uvědomovat. Ale časem (až zapomeneš, žes to psal ty (;) si ten odstavec znovu přečti. Z tvý strany jde o manipulaci (byť by nechtěnou) jako prase a to prakticky na obě pohlaví. Hele, pokud budu považovat za fakt, co tam v tom odstavci uvádíš a především JAK to tam uvádíš a POKUD TO PÍŠEŠ COBY ŽENA a já budu muž, zamyslím se, zda citu, pochopení a pozornosti mám vlastně dostatek na to, aby mě VŮBEC NĚJAKÁ žena sama chtěla. POKUD TO OVŠEM PÍŠEŠ COBY MUŽ, stylem podání pak manipuluješ opačné pohlaví, aby zde na osobu pisatele nahlíželo obdivně, a to VŠECHNY! No, když se nad tím teď tak zamýšlím, tak tady manipuluješ ÚPLNĚ VŠECHNY napříč celým tím dnešním genderovým spaktrem. Stačí jen umět psát, že? Ale na světě jsou lidé, na které stále ŽÁDNÉ manipulace neplatí. Většinou jsou z jiné planety a na TOMTO SERVERU znám jen DVA takové. Jedním z nich jsem já! (;

Gonfaloniér

Aha, „aby se na mě dívali obdivně“ To je manipulace jako prase :DD Já píšu jen jak to je, na nějaké gendrové hlouposti ti kašlu. Já to píšu, protože to tak vnímám a navíc to tak i je. Psychologie, chápání žen a mezilidských vztahů, kořeny prblémů na bodu mrazu?
Jestli to tak vnímáš, vnímej. Já tě o opaku přesvědčovat nebudu. ;)