Školníšprtka

Jak se připravit na přijímací pohovor na šestileté gymnázium?

Chtěla bych se zeptat, jak se připravit na příjmací pohovor. Na co se budou ptát? Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Přijímací pohovory se nedělají, ale přijímací zkoušky z CJL a MAT.

V odkazu jsou pořadavky k jednotné přijímací zkoušce na šestileté gymnázium.

https://priji­macky.cermat.cz/me­nu/specifikace-pozadavku-k-jpz/sestilete-obory

Ale nevím, zda texty pro přijímací zkoušky nebude sestavovat škola, ale bude to určitě podobné. Zaslechla jsem něco v TV.

Další odpovědi
alik360

Zaleží kam na šestileté jdeš a jestli to není třeba jazykové gymnázium

quentos

Hlavně hodně číst (na gymnáziu bude samozřejmostí se průběžně učit, jde o přípravu na VŠ). Pak zjistíte, jak píše „přijímací“ nebo že spojení „ptát se na otázku“ je nesmysl. Otázky se KLADOU a ptáme se na NĚCO.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Školníšprtka

Ne,je to všeobecné šestileté gymnázium

alik360

No tak to fakt nevím tady u nás se pohovory nedělaj pokud škola nemá nějaké speciální zaměření