Poruší etiku zemřelých osob rozhodnutí ozdobit urnu, aby působila úsměvně a probouzela především ty krásné vzpomínky?

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Zemřelým osobám je to asi vcelku jedno. Může to leda porušit etiku pozůstalých a tam záleží na tradicích a celkovém chápání smrti, toho zemřelého atd. Někoho, a především většinu evropanů, by to nejspíš uráželo. Jsou ale lidé, kteří by to naopak brali jako vhodné. Existuje kdesi polocivilizovaný kmen, který naopak své hroby zdobí velice vesele.

Další odpovědi
mosoj

Neznám etiku zemřelých osob.

marci1

Pokud by ozdoba byla decentně „úsměvná“ a zemřelý by si to přál, proč ne. Třeba v Rumunsku mají „veselý hřbitov“ s náhrobky, na nichž jsou krásné obrázky a vtipné veršíky. 🙂

Zdroj: http://www.roz­hlas.cz/nabozen­stvi/zpravy/_ga­lerie/1131555?ty­pe=image&pozi­ce=2

Cenobita

Hrob V+W se směje, určitě by se našly i jiné hroby a urny s úsměvem.

Ve filmu Hračky (1992) se hrob i chechtá (byly použity kvalitní baterky)

http://www.csfd­.cz/film/5958-hracky/prehled/