P70

Poradíte někdo, jak na mezilidské vztahy?

Nejlepší odpověď
Drap

Poradím. Nejlépe je s každým v dobrém vyjít.

Další odpovědi
anonym

Musíš,ale napsat co je příčinou tvého dotazu.
Vztahů mezi lidmi je dosti a jsou různé.

df

Sbirat zkusenosti a prizpusobovat se dle svych potreb. Mozna postudovat nejakou literaturu na toto tema.

eleonnore

Velmi široký dotaz, mezilidské vztahy často nepokryje ani jedna celá bichle psychologické příručky. Chtělo by to říct, co konkrétně řešíš za problém :)

  • Jestli tě trápí, že si nevěříš, že tě lidé neberou, to se většinou s věkem a zkušenostmi ztratí. Jen je dobré nezahrabat se ve svém pokoji, nelitovat se a jít tomu naopak naproti – to tě obrní.
  • Lidé asi nejlépe přijímají optimisty. Protože optimisté okolí nabíjí dobrou náladou. A tu přece chceme všichni. Zkus si z těžkostí dělat srandu.
  • Všímni si na lidech něčeho pěkného – že mají hezký účes, košili, nebo se jim něco povedlo a pak jim to pochval. Každého to potěší, i ty jsi rád, když na tobě druzí něco ocení a dají ti to najevo.
  • Toleruj je, ale jen do té míry, dokud to tebe samotného výrazně neomezuje.
  • Zkus jim naslouchat.
  • Buď upřímný a otevřený, ale ne netaktní.
  • Zkus se s lidmi o něco podělit, pomoct.
  • Neříkej lidem na všechno „ne“. Zkus si ale také zapamatovat, že ono „NE“ z tebe zároveň dělá to, kým jsi – pokud pro lidi budeš dělat první poslední, budou tě mít za troubu a budou tě zneužívat. S tím souvisí další bod…
  • Poslední a HLAVNÍ bod – Buď sám sebou a na nic si nehraj. Lidé to velmi rychle prokouknou.

Nuk nuk

To bude chtít nějaké upřesnění. Každý mezilidský vztah je jiný.

ivzez

Poradím:
Vždycky, všude, za všech okolností a s každým
jednat přímo, narovinu, nelhat, „netaktizovat“ a­pod.

Zní to jednoduše, a také to jednoduché je.
Stačí s tím teď hned začít a nikdy nedopustit
žádnou „výjimku“.

Bičiště

Seznámit se se zásadami asertivity a snažit se je aplikovat ve svém konání