Kepler

Pokud si čas od času dopřejete nějaký luxus, v jaké oblasti nejraději?

Nejlepší odpověď
Ametyst

zážitky, dovolená

Další odpovědi
Drap

zážitky, dovolená

.

hapiky

jídlo a pití

Zážitky, jídlo a pití

Rokio

jaké jiné?

PC hry

aliendrone

jaké jiné?

Pod pojmem luxus si každý představuje něco jiného. Pro mne je to „točit mlejnek a pozorovat východ Slunce“ nebo tak něco. To ale stejně dlouho nevydržím a nějakou práci si najdu – pokud si ona nenajde dřív mě. ;) :D

Ale i tak je to moc fajn pocit, když „všechno jde tak nějak samo“, bez potřeby zasahovat. Jistě, dalo by se u toho „točení mlýnku“ a pozorování východu Slunce ještě přiložit pod kotlík, např. konzumací něčeho dobrého (žádný alkohol, ten jen k západu Slunce) s poslechem 2. věty Beethovenovy Sedmé. Ale to už je vyloženě provokace „vyšších sfér“, protože s trapnou pravidelností ti takový přemrštěný luxus dotyčné sféry závistivě fofrem ukončí telefonátem s nějakým průšvihem. ;) :D :D

anonym

jaké jiné?

obvykle v oblasti technologie, typicky třeba výkonný telefon určitě nikdo nepotřebuje ale dopřeje si ho jako určitý luxus. Telefon se nezadrhává neseká, pocitově funguje mnohem rychleji. Podobně v dalších oblastech technologií jako fotografie (3d kamera na stabilizovaném gimbalu, to také jistě není zrovna nutná věc k životu, přesto potěší), 3D helma virtuální reality Steam Index nebo HTC VIVE a tak podobně … připlácet za luxus v jiných oblastech mi naopak příliš smysl nedává. Oblečená a boty, no tam už vůbec ne, luxus je tam definován jen věhlasem loga jinak ty hadry vypadají pořád stejně 🙂

motorku

jídlo a pití

kelley

zážitky, dovolená

aliendrone

Rokio – hraní her NENÍ luxus, je to naopak jedna z nejlidovějších zábav. Slušná hra ti dá za drobet peněz DESÍTKY hodiny zábavy (přepočti si její hodinovou cenu třeba na vstupenky do kin, popřípadě útraty v baru). ;) :D

Kepler

Úplně neluxusnější by bylo bydlet ve vile vyzdobené originály od van Gogha, vybavené nábytkem na zakázku z tropických dřev, hodit se do smetanově bílého obleku, v garáži sednout do Veyrona a odjet na dovolenou do Monte Carla. Dobrá bašta a pití se tam dá předpokládat.
Protože můj důchod není luxusní, bydlím v garsonce, jezdím na motokole a na zdech mi visí reprodukce a teploměr. Takže jediným luxusem je pro mně voňavý pětivrstvý panapr a dovolená na Slovensku.

anonym

🙂 no vidíš, však je to tak možná i lepší. Originály slavných malířů jsou jenom finanční investice a radost ti to do života nepřídá. Tesla v režimu Ludicrous+ má lepší odpich než nějaký Veyron a říkají že podobný elektromobil si za pár let budou moci dovolit všichni 🙂

Ametyst

🙂 To jsi hezky napsal. Myslím že mnoho filmů skýtá takový pohled, a oko diváka na tom luxusu rádo spočine. Řekne si: Není to sice můj svět, ale moc hezky se na to kouká.