autacek

Pokud mi stát zakáže pracovat, třeba jako instalatér, na homeoffice toho moc nevydělám. Z čeho mám žít a platit závazky?

Pokud mi stát zakáže pracovat, třeba jako instalatér toho na homeoffice moc nevydělám. Z čeho mám žít a platit závazky?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Z nemocenských dávek, tedy pokud jsi přihlášen k nemocenskému pojištění a platíš jej. Samozřejě že většina podnikatelů toto nečiní a pak se diví, že nic nedostanou.
Také zavisí na tom, kolik platíš, resp. kolik přiznáváš. Toto mnoho podnikatelů také nečiní a hradí jen to, co musí, a pak se diví, že mají malé nemoc. dávky (když už vůbec) anebo mají malý důchod.

Další odpovědi
elkon

Každý člověk by měl hospodařit tak, aby měl finanční rezervu. Spoření je základ klidného života.

mosoj

Pokud si platíš pojištění tak z nemocenské, pokud ne, tak z úspor. Lítost u mně nevyvoláš. Vím jak to chodí.

zvedav20

Typický „czech podnikatel“ aneb klidně ohrozím všechny kolem sebe jen kvůli tomu abych vydělal a stát mi v tom nesmí bránit. Příští rok doporučuji zájezd do Afriky a vyber si zase nějakou rizikovou oblast (Ebola) ať tady ty tvoje bláboly nemusíme zase číst.

Mc Merkurion

… můžeš si třeba připravit daňový přiznání, furt si stěžuješ, jak přibývá lejster, tak teď na to budeš mít aspoň čas … jinak jsi na nemocenský, a to kolik a jak dostaneš, záleží na tom, jak jsi se pojistil a kolik sis platil … jen tady neustále rozšiřuješ panike a ptáš se na věci, které byly již dávno zveřejněny …

Edison

Nemluvě o tom, že i Bureš uznal, že i vláda o nějakých kompenzacích uvažuje. Ono to chce nepanikařit!!! A sbírat aktivně relevantní informace.

GM

Typický podnikatelský vyč.ránek. V rodině z manželovy strany takových pár máme…