dust8

Pokud člověk vrátí do obchodu prázdnou basu piv, kterou tam koupil za stovku, tak mu stovku vrátí?

Nejlepší odpověď
quentos

Jistě. Přepravky jsou zálohované.

Další odpovědi
jjsemtujak

100kč za prázdnou pivní basu a za plnou pivní basu 160 Kč (100kč basa + 60kč plná basa s vratnými pivními láhvemi).
Ale ne všechny pivní basy. Většinou Jen ty, které jsou přímo od výrobce zálohované např. od Staropramenu, Gambrinusu, Pilsneru Urqelu apod.
Pod pivním automatem je otvor na vložení basy a oskenuje Ti to, které přepravky/basy lze v daném obchodě vrátit za ty finance. Potom si jen vezmeš lísteček a u pokladny předáš, kde Tě vyplatí.