Mr. Marek

Pokud by tedy bylo referendum o státním zřízení českého státu, které zřízení by podle vás bylo přijatelnější?

Obrázek: Pixabay.com (upraveno v Malování)

https://pixaba­y.com/cs/photos/socha-hohenzollern-bronzov%C3%A9-sochy-200488/
https://pixaba­y.com/cs/photos/bi­ll-clinton-prezident-usa-amerika-58050/
--

Pokud by tedy bylo referendum o státním zřízením Českého státu, které zřízení by podle vás bylo přijatelnější?

Nejlepší odpověď
Emefej

pro monarchii

Další odpovědi
Kepler

pro republiku

Rokio

pro monarchii

Hlasuji pro konstituční monarchii.

Také bych byl pro znovu zavedení šlechtických titulů, které by se udílely podle zásluh.

Arne1

pro něco jiného

český norod potřebuje pevnou ruku – dakže diktatura osvíceného panovníka

PepasAvalonu

pro monarchii

Hele hele, jak tu podvědomě sugeruje. 😂 Taková symptaičtější republikánská fotka a taková nevýrazná fotka, špatně postavené sochy… 😛

Drap

pro republiku

Co by kdyby? Takové referendum nebude. Jsou to plané naděje. Nemáme žádného následníka. Kdo by byl monarcha? Znovu by jsme zavedli šlechtu? Nebo automaticky by jsme to přiřkli Karlovi?, kterého někteří nesprávně nazývají knížetem?

Pepa25

pro republiku

Vinpe

pro republiku

Speed77

pro monarchii

Hlavní otázkou je ideální kandidát, u kterého sám nevím. Zcela určitě je mi ale sympatičtější monarchie.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

PepasAvalonu

Tady zase někdo neví, co je diktatura. :D Pokud se to někomu líbí, tak každý může do KLDR, Běloruska, Číny a podobně.

Mr. Marek

Tak už věříš, že jsem si spojení ,,osvícený diktátor" nevycucal z prstu?

PepasAvalonu

Však já vím… nic takového jsem nepsal, kde bych to popíral. Však jsem sám říkal, že jsem se s tím už několikrát setkal. ;) Tento protimluv je u lidí velmi častých, akorát, že jakákoli osvícenost a diktatura nejde dohromady. Něco jiného je monarchie nebo absolutismus (pro ně se používá pojem osvícený panovník).
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/proc-mnozi-uzivatele-na-socialnich-webech-preferuji-monarchii-jako-statni-zrizeni#discussion (ten nejdelší příspěvek v diskuzi – ke konci – pod těmi odkazy :D).

Mr. Marek

Drap: Samozřejmě, že máme následníka trůnu. Proč se vyjadřuješ k něčemu, když nemáš základní informaci o nástupnickém právu? Karel Habsbursko-Lotrinský, jestli se nemýlím.

PepasAvalonu

Jen jedna z možností, i když mezi mnoha monarchisty docela populární.

PepasAvalonu

https://www.pa­intingsgallery­.pro/upload/ar­tists/fedoren­ko_mikhail_262227/ar­tworks/www.Pa­intingsGallery­.pro_Fedorenko_Mik­hail_A_King_On_The_Thr­one_medium_262250­.jpg
https://i.pinim­g.com/original­s/c7/50/e6/c750e604dd935­8abc097e4ad1bcf­7890.jpg

Mr. Marek

Hledal jsem na Pixabay lepší fotku, konkrétně slavný portrét Josefa II., ale marně. Ale díky za tipy, snad to není degradace jedné možnosti.

PepasAvalonu

Však ta je dobrá. https://www.sto­plusjednicka.cz/si­tes/default/fi­les/styles/fu­ll/public/obraz­ky/2019/12/100-todestag-kaiser-franz-joseph-19to1-4.jpg?itok=EJHCDzIu