Zvědavý

Počítají se brigády jako práce, když chci dostávat podporu od ÚP??

Když sem student a ještě jsem nepracoval (1 rok), tak nemám právo dostávat dávky, tak mě zajímá, jestli stačí rok pracovat na nějakých brigádách a bude se to počítat. Díky

Nejlepší odpověď
da ny

„Brigáda“ čili DPP je možná na 300h v roce, musela by následovat po sobě a hrubý příjem by musel být vždy nad 10 tisíc za měsíc. Jen z takové „brigády“ se odvádí sociální a zdravotní pojištění, případně daň FÚ. Taková brigáda se započítává i do odpracovaných let.
PÚ zajímá hlavně práce v HPP.
Nejprve musíte přispět, abyste mnohl dostat ;).
Po škole je přece vhodnější jít pracovat než na ÚP

Další odpovědi
briketka10

http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/od-roku-2017-vyssi-podpora-v-nezamestnanosti-a-rekvalifikaci/

ivzez

Zákoník práce nezná pojem „brigáda“. Pod tímto pojmem se většinou
skrývají dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr:

  • dohoda o pracovní činnosti

(DPČ, max. 20 hodin týdně)

  • dohoda o provedení práce

(DPP, max. 300 hodin ročně pro jednoho zaměstnavatele)

Pro vznik nároku na podporu v nezaměstnanosti je nutné získat prací nebo
SVČ alespoň 12 měsíců důchodového pojištění v posledních dvou letech.

Takže pokud se z Vašich „brigád“ bude odvádět sociální pojištění
(v případě DPP od odměny 10.001 Kč měsíčně; u DPČ od 2.500 Kč měsíčně),
budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti.

Michálek1245

Zákoník práce nezná pojem brigáda. Buď je to dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti. A co vím, tak tam nejde udělat souběh s tím, že budete evidovaný na ÚP. Alespoň za mě to nešlo, takže to je podle mě něco, co nejde udělat tak jednoduše. Nicméně je to asi přímo na dotaz na ÚP. Internet vám v tomhle ohledu poskytne různé informace.