zjentek

Platí, že chudí lidé nejsou zdrávi?

K domněnce jsem se dobral rovnicí, kterou jsem sám sestavil na základě autistického pozorování základních rysů současné společnosti:

  1. Chudí lidé jsou zlí
  2. Zlí lidé se neusmívají
  3. Neusmíváme-li se, téměř bez výjimky se nám nerozsvítí
  4. Máme- li „zhasnuto“, v našich tělech nepracují samo-ozdravné mechanismy

Z toho vyplývá, že chudí lidé nejsou zdrávi, a proto také jsou na tabletkách (jiného jim totiž nezbývá). Ovšem jde o můj osobní průzkum uskutečněný bedlivým pozorováním tzv. společnosti jako celku. Jiná skupina se v tzv. společnosti velice nevyskytovala, a pokud už, šlo vždy o zanedbatelné, nevýznamné skupinky, nemající na rozhodnou statistiku vliv. Děkuju.

Nejlepší odpověď
Rokio

Chudí lidé si nemohou dovolit nadstandardní zdravotní péči a většinou si nemohou kupovat ani kvalitní stravu, takže mají k dispozice k tomu, aby v budoucnu onemocněli.

Dále musí pracovat, aby přežili, a to je vede k životu plnému stresu. Dělají obvykle fyzickou práci.

Další odpovědi
quentos

Ne.

  1. I bohatí lidé jsou zlí, protože ten, kdo má hodně, chce ještě víc, a to za každou cenu;
  2. Kdo chce pořád víc, stresuje se, že má pořád málo;
  3. Kdo se stresuje, neusmívá se,
  4. Viz tvoje body 3 a 4.

alik360

Co přesně bereš jako chudí to nevím, ale zdám osobně hodně lidí co nemají moc peněz ale jsou snad nejusměvavější lidi co znám. Ale ano z logického hlediska by bohatší měli být zdravější protože si můžou dovolit více zdravých věcí ale také si mohou dovolit více nezdravých. Ale jak už jsem říkala nevím co bereš jako chudí takže tak

Ametyst

Podle mne máš pravdu. Je to logická úvaha. Navíc ti lidé žijí v prostředí, které je nijak nemotivuje být jiní. Znala jsem velmi starou paní, která svým dětem říkala jako radu do života: “ Vyhýbejte se chudým lidem, protože jsou protivný.” Poznala jsem bohaté lidi- absolutní pohodáře. Nebyli to ale zbohatlíci: byli to lidé, kteří “ se narodili se stříbrnou lžičkou v ústech.” Generace před nimi tvrdou prací přišly k majetku, pozemkům a penězům, a další, mladší generace měly zodpovědnost ten majetek spravovat a rozmnožit.

elkon

Obvyklé bláboly. Škoda slov.

lukasmikula

Příliš neurčitá otázka už proto, že není definováno, co znamená chudý a co znamená zdravý. Také nevím, co znamenají zmiňované tabletky. Při podobném dotazu je nutné přesně definovat proměnné.

Napadá mě k tomu jedna zajímavost. Lidé s menšim příjmem se často musí spoléhat na ostatní lidi v podobné situaci, a jsou díky tomu součásti komunity. Nejsou tedy sami, a samota nám může zkrátit život o roky. Naopak bohatí a slavní lidé jsou často sami (proto je velká část celebrit závislá na drogách) = samota a drogy zkracují život.

Základní roli ve zdraví hraje: životospráva (strava, spánek, pohyb, hygiena, závislosti), prostředí ve kterém žiju, mentální zdraví (mindset, pozitivní přemýšlení, stresový management), sociální kontakty a přístup ke zdravotní péči (což je u nás v základu zdarma). Vzhledem k tomu, že i lidé s dobrým přijmem se cpou sračkama, nemají pohyb, konzumují pravidelně drogy, neřeší spánek a pak se za zády pomlouvají a přemýšlí negativně, nemyslim si, že bude zase tak velký rozdíl.

Jinak řečeno, podle mě není hodnota bankovní konta vypovídající faktor o něčím zdraví. A jestli se někdo neusmívá může indikovat nevhodný životní styl, ale je to jen symptom, ne příčina. Peníze hrají mnohem menší roli, než si většina lidí myslí.

cappuccino

Nejspis tomu tak bylo driv, ze chudi lide byli zdravejsi, protoze malo a zdrave jedli a meli vetsinou tezkou praci, tudiz dostatek pohybu.
V dnesni dobe ti chudi vetsinou kouri a piji, jedi nezdrave a nehyybou se!
Samozrejme to neplati pro vsechny.

zjentek

Alik mé bádání platí jen pro prozápadní svět, svět jiných filozofií zde nehraje roli, tam je vše jinak- bytosti jsou si blízké z toho pramenící zdraví a nezanedbatelná role všudypřítomného úsměvu který zpět do mechanismu vtahuje a utužuje blízkost, lásku, zdraví… spojené nádoby, které v našem světě zoufale chybí… (nechci napsat fialovém světě tahle loutka nemůže za vše přestože je typickým představitelem prozápadní bezduchosti ovšem to i Pekarová a ten třetí kašpar, trio bez známek lidskosti, úcty a pokory).