Rokio

Patří kyklopové mezi polobohy?

Pokud vezmeme v potaz řeckou mytologii, platí tohle?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
led

jiný názor

V gréckej mytológii rozlišujeme niekoľko druhov nadprirodzených
Prabohovia – bohovia, čo vládli pred Diom (Zeus, …neskloňuje sa)
Olympskí bohovia – vládli po Diovým (Zeus -ovým) uchopením moci a sídlili na Olympe
Hrdinovia – vyznačovali sa buď božským pôvodom, alebo vykonali nadprirodzené až božské činy
Bytosti – navonok ľudia s výrazným znetvorením, žijúci väčšinou mimo ľudských sídiel

Kyklopovia patria do kategórie „bytosti“. Vyznačovali len jedným okom v strede čela.

paul1

ne

Určitě ale patří mezi významné osobnosti. Možná se mýlím, ale zdá se mi, že našli někde kostru člověka s jedním okem, resp. s otvorem jen pro jedno oko.

M i r e k

jiný názor

Souhlasím s tím, co se ke mně dostalo jako Buddhovo učení, že spekulovat o duchovních věcech je ztrátou času. Lepší je poznávat je přímo, mít s nimi osobní zkušenost. Chce to ale trpělivost a vytrvalost, chce to meditovat, žít morálně a učit se vnímat svět a sám sebe realisticky, zbavovat se iluzí a zkreslených představ.