merick.areeb

Padl 16. 5. 2022 Mariupol?

Prý v tuto chvíli probíhá na ulici Bankova mimořádná schůzka ukrajinského vedení k otázce, jak prezentovat kapitulaci ukrajinské armády a členů dalších polovojenských skupin v Azovstalu obyvatelstvu a Západu.

Odpovědi
Pepa25

To se brzy dovíme. Přiznám se, že nemám ambice sledovat vývoj on-line, navíc prvotní informace obvykle bývá jednostranná a teprve se potvrzuje či vyvrací v z více zdrojů. Docela dobrý zdroj je Institut pro studium války ( ISW ) případne liveuamap.com.

Pepa25

Jasně, za svitu úplňku. Ne, tato debata nemá smysl 😉

merick.areeb

@Pepa25 Vojenští zpravodajové jako obvykle všechno vědí, ale jsou vázáni povinnostmi. takže si ty 2–3 dny klidně počkej

Pepa25

Vy jste vojenský zpravodaj? 😉

merick.areeb

@Pepa25 Hlavně v klidu 😉 Zranění jdou odváženi do Ústřední oblastní nemocnice Novoazovsk, kde jim byla poskytnuta nezbytná lékařská péče. Zbytek je přepravován autobusy směr Jelenovka.

Pepa25

Já si počkám, až bude za cca 3 hodiny k dispozice další denní report ISW na https://www.un­derstandingwar­.org/ Do té doby to jsou drby nejasného původu 😉

merick.areeb

@Pepa25 Klidně čekej, Dnes se severně od Popasnaja posunula frontová linie o 5 km, ale za 3 hodiny to v té aktualizaci ISW určitě nebude 😉

Pepa25

Bude, nebojte. K Azovstalu: Reuters zatím píše „APPEAR TO SIGNAL end of Mariupol siege“ https://www.re­uters.com/wor­ld/europe/ukra­ine-counter-attacks-russian-forces-east-2022-05-16/, ale bude to upřesňovat, až se ukáže, kolik autobusů koho a kam odvezlo (věřit jen ruským zdrojům není moc dobrý nápad 😉. U Popasnaja máte staré informace, ta padla do ruských rukou už dříve. Vesnice na sever od ní (Boriske, atd) Ukrajinci stále drží. V této oblasti se Rusové pořád nevzpamatovali z masakru u Bilohorivky

merick.areeb

@Pepa25 Zhruba před hodinou padla Novozvanivka a v Troitskoye bych zrovna teď rozhodně nechtěl být 😉

Pepa25

Takže si to shrneme: hrajete si tu an vojenského zpravodajce a přitom jen citujete otevřené ruské zdroje a navíc blbě („Поселок Новозвановка к югу от Попасной“) opravdu neznamená „severně od Popasnaja“ – toto bylo dobrý úlet i kvůli tomu, že neschopnost uzavřít severodoněckou kapsu už začíná být pro Rusy kritická (takže je logické, že to zkouší z další strany, od JV).