kurec

Nezdá se vám, že japonština má mnoho slov, k jejichž překladu musíme použít dvě slova česká?

např. slovo 今朝(dnes ráno) – k tomu, abychom to přeložili, musíme použít 2 slova česká oproti japonštině, kde je to slovo jen jedno. Myslím si, že ani angličtina není na toto moc bohatá, max. mě napadá slovo tonight (dnes večer) a to je vše. Kdežto japonština má – 四季(čtyři roční období) – nebo existuje slovo ずっと – na které nestačí ani 2 slova česká, jelikož to znamená pokračovat v nějakém stavu (např… jet na kole, pracovat atd…)

Nejlepší odpověď
quentos

Japonci a Asiati obecně mají především úplně jiný způsob myšlení než Evropani. Jejich řeč je tudíž uzpůsobena jejich způsobu myšlení, potřebám a stylu života, který je opět úplně jiný než ten evropský.
Abychom se mohli učit cizí jazyk, musíme ovšem nejdřív dobře zvládnout ten svůj, takže bych nejprve doporučil doučování češtiny.

Další odpovědi
Ametyst

To je fakt. Čeština je ukecanější dokonce i v porovnání s angličtinou. Nejde moc k věci. Ne náhodou je nejčastěji používané slovo „jako“- tedy „ne doopravdy“. V AJ mě napadá „teabreak“ a mnoho jiných.

led

Hai
Nie nezdá, je to pravda.

Kelt

Angličtina, čeština a pod patří mezi indoevropské jazyky. Japonština patří do zcela jiné skupiny jazyků. Má jinou gramatiku, slova mají jiný význam a jinak se slova vytvářela. Kolika slovy vyjádřím pojem v daném jazyce neznamená nic o daném jazyce.