artas_2

Neudělal jsem maturitu ani na 3. pokus. Jak je to s opakováním maturity? Prosím o pomoc.

Neuspěl jsem pouze u maturitní zkoušky z matematiky. Všechny ostatní maturitní zkoušky jsem vykonal úspěšně.
Mojí školou bylo gymnázium.

Jak je to s opakováním maturity po "opakování " 4. ročníku na jiné škole?
Je možné opakování pouze neúspěšné matematiky? Někdo říká že tato možnost není, někdo říká, že tato možnost je.

Našel jsem obdobnou diskuzi a v ní odpověď od uživatele:

„Nejvěrohodnější informace vám poskytne ředitel školy, který zná směrnice a všechny možnosti.

Vyznat se v pravidlech současných maturit je oříšek … rozlousknout ho umí je ředitel či zástupce školy.

"Pokud se vám zkouška nepodaří ani na dva opravné pokusy, máte ještě šanci podat opět přihlášku na školu a domluvit s ředitelem zařazení do 4. ročníku.

Pokud jste již maturitu vykonali při předchozím studiu, společná část maturity se vás netýká, profilovou část maturity vám může ředitel uznat."

Více informací na: http://www.kam­pomaturite.cz/kam­pomaturite/co-kdyz-neudelam-maturitu#ixzz5Gy­YNfCBV

--
Postup je uvedený v odkazu, jak je to s maturitou, jsem okopírovala. Nejde o opakování ročníku. Stejně státní maturitu byste nemusela opakovat.

Ověřovala jsem na jedné škole, vše záleží na řediteli.

  1. Nejde o opakování ročníku
  • terminologie – ale o nové přijetí na stávající školu s tím, že ředitel vám může povolit přijetí do 4. ročníku, pokud je na škole volné místo – záleží na počtu žáků.
  1. Není-li na škole i místo, je možné požádat o přijetí na jinou školu, ale musela byste složit zřejmě rozdílové zkoušky., pokud by šlo o přestup např. z OA na SPŠ. Opět záleží na řediteli školy. Navíc u maturity jsou jiné profiulové předměty.
  2. Pokud jste složila úspěšně státní maturitu, tak vám ji mohou uznat, tudéž byste skládala jen profilovou část, ale záleží také na řediteli, co uzná.“

Pokud bych si vybral všechny stejné maturitní předměty jako na původním gymnáziu, stání část (již úspěšně vykonané státní předměty vyjma matematiky) by se mi uznala, profilovou část (již úspěšně vykonané profilové předměty) by mi ředitel mohl uznat?

Nejlepší odpověď
Filip84

Máš tři možnosti:

  1. nějaký ředitel školy bude „zželelo se mu ubožáka“ a přijme Tě do čtvrtého ročníku. Musí jít ale o stejný obor,
  2. uděláš si celou jinou školu znovu, v tom případě Tě ale přijmou maximálně do druhého ročníku, s tím počítej, a to bůhví jestli a
  3. na školu se vyprdneš a půjdeš dělat to, na co stačíš.

Až tak jednoduché to je. Nic mezi tím neexistuje.

Další odpovědi
elkon

Ty si neumíš zjistit podrobnosti ve škole? To se divím, že jsi neudělal maturitu jen z matiky.

zjentek

Přemýšlením nad hloupostmi se živí kdejaký hlupák a otevři oči a podívej, kam kvůli tomu naše Země spěje (jeden takový ti níže zrovinka odpovídá). Tak se nebraň přirozenosti a začni se živit prací, tělem, rukama a budeš šťastný. Jen názor, jinak si samozřejmě dělej co chceš, hlouposti o tom, že nemáš chcát proti zdi či větru, ti radit nebudu, to ti ukáže až život samotný, ovšem to už jsem shrnul už v úvodu. Nemáš zač, když můžu, rád poradím.

Darcy

a prečo kua píšeš sem a nie riaditeľovi školy?
všetko si si o tom našiel, určite tam u Vás na škole je zástupkyňa alebo výchovný poradca, takže prečo si nepromluvíš s nimi? na to tam tí ľudia sú.