kurec

Není vysoká škola jen klub lidí, co neví, co dělat dál v životě?

Protože dává smysl pokračovat dál, jelikož máte méně společenských povinností jako třeba chodit do práce. To, že dostanou znalosti, které pak dál nevyužijou, jelikož je to nebaví, je až vedlejší produkt, hlavní je, že dostanou v případě bakálářského studia např. další 3 roky, co nemusí nic dělat, že? Jelikož nepropadnout na výšce řeší většinou přijímací zkoušky – pokud je člověk udělá, je vysoká šance, že dodělá celé studium.

Nejlepší odpověď
autacek

Ne, někteří jsou na vysokou proto, protože vědí, co chtějí v životě dělat a jdou si za tím, jiní jdou na vysokou proto, že na to prostě mají buňky a ví, že s vyšším vzděláním najdou vyšší uplatnění v budoucím životě, byť třeba bude v odlišném oboru než vystudují. Krom toho si prodlouží mládí, nicméně řada z nich třeba již při vysoké sama podniká a vydělává. Chodit do práce není společenská povinnost, je to jen nutnost pro ty, co si neodkáží své životní náklady pokrýt jinak.

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že VŠ je právě pro lidí, kteří dobře vědí, co chtějí dělat. Ne vždy to ale takto dopadá, bohužel.

Arne1

Pokud myslíš VŠ různých humanitních oborů, tak je fakt že ve velké části vychovávají podavače do Mekáče.
Ale jsou i vysoké školy, které učí užitečné obory – a vůbec neplatí, že přijímačky řeší vše. Na technice je to většinou matematika v 1. a 2. semestru která řeší vše. U doktorů zase anatomie, také na začátku studia. Seznam se s nějakou medičkou, a uvidíš.

Emefej

Já jsem na VŠ šel proto, abych si prohloubil znalosti z průmyslovky.

RyuzakiKate

Dotaz mi připadá trochu hloupý. Kdyby tomu tak bylo, tak se asi nic nevyzkoumá, na nic se nepřijde, lidstvo nebude směřovat k pokroku… Možná bych v pozici „nevím, co se životem“ viděla absolventy oborů filosofie apod. Brutální poptávka je ale např. po kvalitních IT specialistech, chemicích, biochemicích, molekulárních biolozích, učitelech, fyzioterapeutech, zubařích… Těm by střední škola opravdu nestačila.
To, že uděláš přijímačky, ještě neznamená, že tě nevyrazej ještě v prváku – třeba kvůli chemii, kvůli které třeba od nás odešlo spoustu lidí…
A co je skvělý, že zejména v přírodovědných oborech pokračovat na akademickou půdu a (po)odhalovat tajemství vesmíru je velice záslužné a vzrušující!

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

L.G.

Především získají hlubší povědomí o tom co nedělat 🖖

xiperio

Jsou obory, které se prostě na střední nenaučíte.